+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sözler ve Mesajlar Kategorisinden Aslan yattığı yerden belli olur atasözü ile ilgili kompozisyon Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Aslan yattığı yerden belli olur atasözü ile ilgili kompozisyon

  Reklam
  Sual: aslan yattığı yerden belli olur atasözü ile ilgili kompozisyon istiyorum.
  Allah rızası için şimdiden emeğe geçen herkese çok teşekkür ederim.
  ALLAHA EMANET OLUN! ? 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Aslan yattığı yerden belli olur atasözü ile ilgili kompozisyon


  Reklam  Cevap: Aslan yattığı yerden belli olur. -
  Atasözü ve Anlamı


  Aslan Yattığı Yerden Belli Olur ; "Kişiyi yaşadığı yer anlatır ve davranışlarını açıklar" anlamında kullanılan bir sözdür.
  İnsanların yaşadıkları yer ve davranışları onların nasıl bir insan olduğunu ifade eder. Kirli ve pasaklı insanlar gerçek hayatında da bu şekilde, temiz ve titiz insanlarda gerçek yaşamlarında bu şekilde temiz ve titizdirler. Kötü niyetli insanlar ve iyi niyetli insanlarda bu şekilde sınıflandırılırlar.

  Arslan yatağından (yattığı yerden) bellidir (belli olur).
  İnsanların kişilikleri ile sürekli bulundukları yerler arasında bir özdeşlik kurmak mümkündür. Bir kimsenin kişiliği çalıştığı iş yerinin niteliğinden; yatıp kalktığı evin temizliğinden, düzeninden anlaşılır.


 3. Misafir
  tşk ler ödevimi tamamladım

 4. Misafir
  tsk ödevimi tamamladım güzelmis hatta

+ Yorum Gönder
aslan yattığı yerden belli olur atasözü ile ilgili kompozisyon,  aslan yattığı yerden belli olur,  aslan yattığı yerden belli olur kompozisyon,  aslan yattığı yerden belli olur ile ilgili kompozisyon,  aslan yattığı yerden belli olur atasözünün kompozisyonu