+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sözler ve Mesajlar Kategorisinden Zararın neresinden dönersen kardır atasözü ile ilgili kompozisyon Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Zararın neresinden dönersen kardır atasözü ile ilgili kompozisyon

  Reklam

 2. Misafir

  Cevap: Zararın neresinden dönersen kardır atasözü ile ilgili kompozisyon


  Reklam  Cevap: ''Zararın neresinden dönersen kârdır'' atasözünü ben şöyle anıyorum:
  Yanlışını anlayıp,kendini düzeltme fırsatı yakalamak.Bir misalle anlatmak gerekirse;
  Bir araç sürücüsü ,aracı ile hasarlı kaza yaptı.Canına birşey olmadı.Malının zararını kasko sigortası karşıladı.(Sgorta tedbirdir.Tedbirde TAKDİR'dendir.)
  Zarardan dönüşün mümkün olmadığı durumlar da vardır.Hasarlı kazada can ve mal kaybı varsa, giden can'ı kim geri getirebilir.Ölüm'ün geri dönüşü yok,elafisi yok.
  Olaya bu mantıkla bakarsak,ömür boyu,bu dünyada bırakıp gideceğimiz değerli şeyler için çalışırken,aniden gelen ölüm karşısında ,son pişmanlık para etmiyeceği gibi,zarardan dönecek KÂR'da kalmaz.
  Ancak ölüm ötesi hayata dair Hz.Rasulullah(s.a.v) öğretilerini öğrenip yaşarsak,sonraya bırakmazsak, KÂR'da oluruz.Zarardan dönme gibi bir derdimiz de olmaz.Zararın neresindeyiz? diye düşünmeyiz bile.
  Zarar kelimesi , kişinin algı ve anlayışına göre değişir tabi.Kimi parayı,malı mülkü kâr-zarar görür.
  Kimi Dünyalığı-Ahireti kâr-zarar görür.
  Kimi farkındadır neyi kazanıp,neyi kaybettiğinin,
  Kimi de farkında değildir kaybettiklerinin...Örnekler uzayıp gidiyor..
  Hoşça Kalın.

 3. Muhammed
  الله اكبر
  Aşağıdaki yazıyı bula bildim İşine yararsa sevinirim

  İnsanın zekası, olup bitenlere karşı yerinde ve zamanında aldığı doğru yada yanlış kararda ortaya çıkar. Kişi, sürüp giden zararlı bir işten ne kadar erken vazgeçerse, daha sonra uğrayacağı zararı o kadar azaltmış, sonuç olarak bu kadar kar etmiş olur. Bazı girişimler zararla sonuçlanabilir. İş, düzeltilmeyecek durumdaysa, bunda inat etmemek, boş yere emek, para harcamamak gerekir. Aksi takdirde uğrayacağımız zarar daha büyük olur.


 4. Misafir
  çok iyi işime çok yaradı teşekkürler :-) :-)

 5. Misafir
  çok iyi işime çok yaradı teşekkürler :-) :-)

 6. Misafir
  Deli tapiki güzel olacak deliii

+ Yorum Gönder
zararın neresinden dönersen kardır kompozisyon,  zararın neresinden dönersen kardır ile ilgili kompozisyon,  atasözleri ile ilgili kompozisyon,  zararın neresinden dönersen kardır cümle içinde kullan,  Zararın neresinden dönersen kârdır. atasözünün ortaya çıkış hikayesi nedir