+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sözler ve Mesajlar Kategorisinden Deniz İle İlgili Sözler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Deniz İle İlgili Sözler

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Deniz İle İlgili Sözler


  Reklam  Cevap: 2:50 Hani bir zamanlar sizin için denizi yarıp, sizi kurtardık da Firavun'un adamlarını suda boğduk, siz de bakıp duruyordunuz.

  2:164 Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelişinde, insanlara yarar şeylerle denizde akıp giden gemide, Allah'ın yukarıdan bir su indirip de onunla yeri ölümünden sonra diriltmesinde, diriltip de üzerinde deprenen hayvanları yaymasında, rüzgarları değiştirmesinde, gök ile yer arasında emre hazır olan bulutta şüphesiz akıllı olan bir topluluk için elbette Allah'ın birliğine deliller vardır.

  5:96 - Size ve yolculara yiyecek olmak üzere, deniz avı ve onu yemek helal kılındı. Kara avı ise, ihramlı olduğunuz müddetçe size haram edilmiştir. Huzurunda toplanacağınız Allah'tan korkun.

  6:59 - Gaybın anahtarları O'nun katındadır, onları O'ndan başkası bilmez, karada ve denizde olanları O bilir ve bir yaprak düşmez ki, onu O bilmesin; ne toprağın karanlıklarında bir tane, ne de kuru ve yaş hiçbir şey yoktur ki, o herşeyi açıklayan Kitap'ta bulunmasın.

  6:63 -De ki: "Bizi bu tehlikeden kurtarırsa elbette şükredenlerden olacağız" diye gizli ve aşikâr O'na yalvarıp dururken, karanın ve denizin karanlıklarından sizi kim kurtarır?

  6:97 -Kara ve denizin karanlıklarında yolunuzu bulasınız diye yıldızları sizin için yaratan O'dur. Şüphesiz biz, bilen bir toplum için âyetleri geniş bir şekilde açıkladık.

  7:138 -Ve İsrailoğullarının denizden geçmelerini sağladık? Derken bir kavme vardılar ki, onlar, kendilerine mahsus bir takım putlara tapıyorlardı. Dediler ki; Ey Musa! Onların tanrıları gibi, sen de bize bir tanrı yap! Musa da onlara dedi ki: Siz gerçekten cahillik eden bir kavimsinizGemiler geçer rüyalarımda, allı pullu gemiler.. Damların üzerinden, ben, zavallı Ben, yıllardır denize hasret. Orhan Veli Kanık

  Hadis No: 1140
  Tanim: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Deniz tutması sebebiyle (gemide) kusan kimseye şehid sevabı verilir. Boğularak ölene de iki şehid sevabı vardır."

  dost deniz kenarındaki taşlara benzer. önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın.

  Nasıl olurda deniz köpeğin ağzından pislenir, nasıl olur da güneş üflemekle söner. Hz. Mevlana

  Bilgi sınırı olmayan bir denizdir. Bilgi dileyense denizlere dalan bir dalgıçtır. Hz. Mevlana

  Bir deniz kenarında kumsala eğilip birkaç taş alırsın eline, sonra birer birer atarsın ya denize doğru.. Sonra bir an durursun ve bazılarını atmaya kıyamazsın hani.. Diğerlerinden farklıdır sanki. İşte sende onlardan birisin.

  Sığ denizde boğulan engin denizlere açılamaz.

  Deniz dünyanın can damarıdır.

  Kirletmeyelim denizlerimizi, koruyalım,yiyeceklerimizi. Allah temizdir,sever temizleri. Emanet denizleri, koruyalım.

  Denizleri kirletenin kendisine saygısı yoktur.

  Deniz’dir bize su veren, ekmek veren. Deniz’dir bize hayat veren

+ Yorum Gönder
denizle ilgili sözler,  deniz ile ilgili sözler,  deniz ile ilgili anlamlı sözler