+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sözler ve Mesajlar Kategorisinden Çalışmanın önemi ile ilgili deyimler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Çalışmanın önemi ile ilgili deyimler

  Reklam
  Sual: Çalışmanın önemi hakkında deyimlere ihtiyacım var bana çalışmanın önemini anlatan deyimler paylaşabilir misiniz ? ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: çalışmanın önemi ile ilgili deyimler


  Reklam  Cevap: Çalışmak İle İlgili Deyimler Ve Anlamları

  Akan su yosun tutmaz

  Bilinen bir şey ki, devamlı akan su kendini ve yatağını temiz
  tutar; hareketsiz ve birikinti hâlinde olan su da aksine mikrop ve pisliği bünyesinde taşır. Denebilir ki hareketlilik, canlılık ve çalışkanlık insanı canlı ve üretken yapar; iyimser kılar, kötülükten uzak tutar, düşkünlüğünü önler; böylece de o insan hem kendine, hem de başkalarına yararlı olur.

  İşleyen demir ışıldar (pas tutmaz)

  Durağan durumdan hareketli duruma geçmek ve çalışmak, insandaki hantallığı, isteksizliği ve uyuşukluğu söküp atar; onu canlı, yetenekli ve verimli kılar. Ruhen ve bedenen güçlendirdiği gibi, maddî yönden de kazançlı yapar.

  Aç ayı oynamaz

  Kendisinden iş beklenilen kimseden emeğinin karşılığı esirgenmemelidir; insan ya da hayvan olsun, çalışan mutlaka doyurulmalıdır.

  Açık ağız aç kalmaz

  Çalışan, didinen, ne istediğini bilen, bıkmadan usanmadan bunu dile getiren kişi geçim yolunu bulur; muhtaç duruma düşmez, aç kalmaz.

  Açın gözü ekmek teknesindedir

  İnsanın tek amacı, öncelikle kendisi için gerekli, yaşaması için zorunlu olan, yokluğunu çektiği şeyi elde etmektir.


 3. Misafir
  Ben çalışmanın önemi ile ilgili acil deyimler arıyorum ama bu sitedeki gibi bütün sitelerde konu deyimler de olsa hep çalışmayla ilgili atasözleri çıkıyor.Bu sitedeki yazının değiştirilmesini tavsiye ederim.

+ Yorum Gönder
çalışmanın önemi ile ilgili deyimler,  çalışmanın önemi ile ilgili atasözleri,  çalışmak ile ilgili deyimler,  calismak ile deyimler,  çalışmayla ilgili deyimler,  çalışmak ile deyimler,  calismakla ilgili deyimler