+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sözler ve Mesajlar Kategorisinden Hz Muhammedin Kardeşlik ile ilgili Sözleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz Muhammedin Kardeşlik ile ilgili Sözleri

  Reklam

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Hz Muhammedin Kardeşlik Ile Ilgili Sözleri


  Reklam  Cevap: Bir Müslümanın kardeşini korkutması helal değildir"
  "Kardeşinle münakaşa etme, alaya alarak onunla şakalaşma."
  Peygamber Efendimizin sevgi, dostluk ve kardeşlik hakkındaki hadis-i şeriflerinden bazıları ise şöyledir:

  "Mümin kendisi için sevdiğini kardeşi için de arzular (Buhari ve Müslim; Huccetü'l İslam İmam Gazali, İhya'u Ulum'id-din, 3. cilt, Çeviri: Dr. Sıtkı Gülle, Huzur Yayınevi, İstanbul 1998, s. 152) ."

  "Hediyeleşin, birbirinizi sevin. Birbirinize yiyecek hediye edin. Bu, rızkınızda genişlik hasıl eder (Kütüb-i Sitte, Muhtasarı Tercüme ve Şerhi, Prof. Dr. İbrahim Canan, 16. cilt, Akçağ Yayınları, Ankara, s.239) ."

  "Ziyaretleşin, hediyeleşin. Çünkü ziyaret sevgiyi perçinler, hediye de kalpteki kötü duyguları söker atar (Kütüb-i Sitte, Muhtasarı Tercüme ve Şerhi, Prof. Dr. İbrahim Canan, 16. cilt, Akçağ Yayınları, Ankara, s.239) ."

  "Birbirinizi kıskanmayınız, birbirinize kin tutmayınız, birbirinize çirkin sözler söylemeyiniz, birbirinize sırtlarınızı dönmeyiniz, kiminiz kiminizi arkasından çekiştirmesin. Allah'ın kulları kardeşler olunuz (Buhari ve Müslim; Huccetü'l İslam İmam Gazali, İhya'u Ulum'id-din, 3. cilt, Çeviri: Dr. Sıtkı Gülle, Huzur Yayınevi, İstanbul 1998, s. 315) ."

  "Sizden önceki toplumların derdi size de bulaştı: Haset ve kin. Kin beslemek kökten kazıyan şeydir. Allah'a yemin ederim ki iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olamazsınız. Size birbirinizi seveceğiniz bir şeyi haber vereyim mi? Aranızda selamı yayın (Tirmizi; Huccetü'l İslam İmam Gazali, İhya'u Ulum'id-din, 3. cilt, Çeviri: Dr. Sıtkı Gülle, Huzur Yayınevi, İstanbul 1998, s. 425) ."


 3. Misafir
  Sen Ne Güzel Bir Peygambersin (sav)

 4. Misafir
  süper ben hepsini defterime yazdım )))))

 5. Misafir
  Aradığım. Sonunda. Buldum. Oh. Be

+ Yorum Gönder
hz muhammedin kardeşlik ile ilgili sözleri,  kardeşlikle ilgili sözler,  peygamberimizin sevgi dostluk ve kardeşlik ile ilgili hadisleri,  kardeşlik ile ilgili sözler,  hz muhammedin kardeşlik ile ilgili hadisleri,  peygamberimizin dostluk ve kardeşlik ile ilgili hadisleri,  hz muhammed kardeşlik ile ilgili sözleri