+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sözler ve Mesajlar Kategorisinden İnsanların sorumsuzluğu il ilgili atasözleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İnsanların sorumsuzluğu il ilgili atasözleri

  Reklam

 2. imam
  Üye

  Cevap: insanların sorumsuzluğu il ilgili atasözleri


  Reklam  Cevap: insanların sorumsuzluğu il ilgili atasözleri

  Sorumsuzluk hakkında

  Sorumluluk sahibi olmak kişinin davranışı hakkında cevap vermesi anlamına gelen geleneksel bir değerdir. Eğer soru sormak gerekirse yada bir şeyler ters giderse, sorumluluk sahibi kişinin üstlenmesi beklenir. "henüz bitmedi" ve "henüz bitiremedim" ifadeleri arasında önemli bir fark var. Yaptıklarınız ve yapamadıkarınız için sorumluluğu üstlenmeniz karakterli olmanın en önemli işaretidir.

  Sorumsuz insanlar bahaneler arasında dolanır, başkalarını ve içinde bulundukları şartları suçlarlar, çok az iş üretir, işlerin yürümesini engeller, anlamamış görünür ve yardıma muhtaç insanı oynarlar. Kapılarının, bilgisayarlarının, dosyaların ve başka insanların arkasına saklanarak bilmiyormuş gibi davranırlar. "Bilmiyordum, "Orda değildim," "Zamanım yok," "Benim işim değil ," Napalım ben böyle bir insanım," "Kimse bana söylemedi," "Kimseye zararım yok," ve "Ben sadece emirleri yerine getiriyorum." gibi laflar sarfederler. Sorumsuz insanlar hareket etmekte çok yavaş ama şikayet etmekte çok hızlıdırlar. Firmalarda sorumsuzluk oldukça bulaşıcı bir hastalıktır.


+ Yorum Gönder
sorumsuzluk ile ilgili atasözleri,  sorumsuzlukla ilgili sözler,  sorumsuz insanlarla ilgili sözler,  sorumsuzlukla ilgili atasözleri,  sorumsuz insan sözleri,  sorumsuzlukla ilgili ata sözleri,  sorumsuz insan mesajlari