Konusunu Oylayın.: Vesveseden dolayı devamlı adak adayacak sözler kalbime geliyor. Adak adamış olur muyum?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Vesveseden dolayı devamlı adak adayacak sözler kalbime geliyor. Adak adamış olur muyum?
 1. 28.Kasım.2011, 12:01
  1
  Misafir

  Vesveseden dolayı devamlı adak adayacak sözler kalbime geliyor. Adak adamış olur muyum?


  Vesveseden dolayı devamlı adak adayacak sözler kalbime geliyor. Adak adamış olur muyum? Mumsema Ben vesveseden kurtulamıyorum. Bu vesvesemi bilmiyorum ama adak konusuna çok takıldım. Nasıl istemeden akla kötü vesveseler geliyorsa benimde aklıma istemeden adaklar geliyor. Eğer o adakları yapsam ne param kalır nede namaz kılmaktan vaktim kalır. İstemiyorum ama aklıma gelmesinden kurtulamıyorum. Biliyorum eğer dille söylemezsem adak olmaz ama sorun bu ben acaba içimden geçenleri bilinçli şekilde mi içimden söyledim diyorum yani sessiz konuşma mı yaptım diyorum kötüyüm ne yapıcam?


 2. 28.Kasım.2011, 12:01
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Ben vesveseden kurtulamıyorum. Bu vesvesemi bilmiyorum ama adak konusuna çok takıldım. Nasıl istemeden akla kötü vesveseler geliyorsa benimde aklıma istemeden adaklar geliyor. Eğer o adakları yapsam ne param kalır nede namaz kılmaktan vaktim kalır. İstemiyorum ama aklıma gelmesinden kurtulamıyorum. Biliyorum eğer dille söylemezsem adak olmaz ama sorun bu ben acaba içimden geçenleri bilinçli şekilde mi içimden söyledim diyorum yani sessiz konuşma mı yaptım diyorum kötüyüm ne yapıcam?

 3. 28.Kasım.2011, 12:10
  2
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Ocak.2007
  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 9,440
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 102

  Cevap: Vesveseden dolayı devamlı adak adayacak sözler kalbime geliyor. Adak adamış olur muyum?
  Adak adamış olmak için kalben ve bilinçli bir şekilde kastetmek gerekir. Yoksa vesvese ile aklımıza veya kalbimize gelen sözlerden dolayı adak adanmış olmaz. Hatta vesveseden dolayı dil ile söylense de yine de gerekmez.
  Vesveseden kurtulmak için gelen vesveselere karşı duyarsız kalmalısınız. Önem vermeyin rahat hareket edin kısa sürede geçecektir.


 4. 28.Kasım.2011, 12:10
  2
  Moderatör  Adak adamış olmak için kalben ve bilinçli bir şekilde kastetmek gerekir. Yoksa vesvese ile aklımıza veya kalbimize gelen sözlerden dolayı adak adanmış olmaz. Hatta vesveseden dolayı dil ile söylense de yine de gerekmez.
  Vesveseden kurtulmak için gelen vesveselere karşı duyarsız kalmalısınız. Önem vermeyin rahat hareket edin kısa sürede geçecektir.
+ Yorum Gönder