+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sözler ve Mesajlar Kategorisinden Mustafa İslamoğlu Hocadan Müthiş Özlü Sözler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Mustafa İslamoğlu Hocadan Müthiş Özlü Sözler

  Reklam

 2. Muhasibi
  Editör

  Mustafa İslamoğlu Hocadan Müthiş Özlü Sözler


  Reklam  Cevap: “Vahiy, bir hatırlatmadır. Demek ki unutulan bir şey var.”

  “Vahiy, insanı özüne döndürür. Özünde iyi olan insan zamanla sapmıştır, kendine karşı yabancılaşmıştır. 'Zikir' (Hatırlatma) olan Kur'an, insanı yeniden doğru yola iletir, onu kendi kendisiyle barıştırır.”

  “Mü'min; kendini bulan kimsedir, kendisini bulmuş kimsedir, kendisiyle buluşmuş kimsedir.”

  “'Yılgınlığa kapılmayın, üzülmeyin. Eğer gerçekten inanıyorsanız, insanların en üstünü mutlaka siz olursunuz' buyuruyor Rabbimiz. İman en büyük imkândır.”
  “'E'ûzu billahi mineşşeytanirracîm', manevi bir hicret parolasıdır

  “Fatiha, ebedî yolun yolcularına ebedî bir teşekkürdür. 'Bizi dosdoğru yola ilet, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna…' diyoruz. Evvelki peygamberleri ve ümmetleri, sadık ümmetleri, yani gelmiş geçmiş bütün salihleri anıyoruz.”

  “'İhdinî' değil 'ihdinâ'. Fatiha'yı okuyan Müslüman, sadece kendisi için değil bütün ümmet için dua eder. Ümmeti bölenler Fatiha'yı yalanlamış olurlar.”

  ***

  “Kur'an, imandan sonra en çok iki şey üzerinde durur: namaz ve infak.”

 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Mustafa İslamoğlu Hocadan Müthiş Özlü Sözler
  Eklenmiş Resimler Eklenmiş Resimler Mustafa İslamoğlundan resimli sözler.........jpg   Mustafa İslamoğlundan resimli sözler.......jpg   Mustafa İslamoğlundan resimli sözler.....jpg   Mustafa İslamoğlundan resimli sözler.jpg   Mustafa İslamoğlundan resimli sözler-.jpg  


 4. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  * Melekeleriniz , ileride sizi koruyan meleğiniz olur
  *Yol değişir , yolcu değişir ama menzil asla değişmez


+ Yorum Gönder
özlü sözler resimli,  özlü sözler,  mustafa islamoğlu özlü sözler,  hocayla alakalı,  mustafa islamoğlu sözleri,  özlü mesajlar 2011