+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sözler ve Mesajlar Kategorisinden Cehennemin çoğunluğunu neden kadınlar oluşturuyor,bu sözü nasıl anlamalıyız? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Cehennemin çoğunluğunu neden kadınlar oluşturuyor,bu sözü nasıl anlamalıyız?

  Reklam
  Cevap: Cehennemin çoğunluğunu neden kadınlar oluşturuyor,bu sözü nasıl anlamalıyız? isimli yazı www.Mumsema.com

  Erkeklerin kısıtlanmadan daha rahat yaşadığı dünyada kimlern cehennemlik olacağı belli olmaz özel sebepten uzak kaldığımız namazı Rabbimiz istediği için kılmıyoruz o yüzden nasıl cehennemlik oluyor kadınlar hiç inandırıcı değil!!!

 2. Misafir

  Cevap: Cehennemin çoğunluğunu neden kadınlar oluşturuyor,bu sözü nasıl anlamalıyız?


  Reklam  emine şenlikoģlu şaşırmış heralde. sacma sacma konusmaya basladi.Telvizyonlarda cok gezmesini Allahim kabul etmiyor mi acaba?

 3. Misafir
  Cehennemliklerin çoğunun kadınlardan olmasını, Şenlikoğlu, yorumuyla tescillemiş oluyor. Takva; şüphelilere bile yaklaşmamaktır. Peygamber as hadis bildirmiş, buhari'de de mevcut, ama sen kalk itiraz et. İşte bu itirazı yine bi kadın yapıyor. Boşuna dememiş ''Aklı ve dini eksik olanlar arasında akıl sahibi erkeklere galebe çalan sizden başkasını görmedim!" . Şenlikoğlu burada çeşitli yorumlar düşüncelerle bu gerçeği değiştirebileceğini zannediyor. Zaten buna ancak bi kadin cüret eder. Allah hepimize akil, izan versin.

 4. Misafir
  O kadar saçma konuşuyorsunuz ki ölünce görürsünüz bakalım kim çokmuş ben Allahın ilahi adaletinden asla şüphe etmem erkek kız fark etmez kim cehenneme gidecekse hak etmiştir ayrıca gaybi yalnız Allah bilir kuranda yazmiyorsa sahih hadis bile olsa biraz daha dusunelerek konuşulmali sizin bu baglanizliginiz ile kaç kişi ataist oluyor haberiniz var mi

 5. Misafir
  yani suraya Allah Resulu boyle birsey dememistir diyemiyorsunuz da, kadinlari cehenneme gonderen yasi basi belli olmayan birisinin aktardigi sozu aklamak icin takla atip duruyorsunuz
  kadinlarin akli yarimsa bu onlarin sucu mu? ya iddiadaki gibi kadinlar ibadet yapmalari yasak bir donem varsa, bu da mi kadinlarin sucu?
  yok efendim fal filan bakiyorlarmis da.. oyle bir aciklama yapilacak olsaydi o gun diger aciklamalari yaptigi iddia edilen nebi, bu yonde de aciklama yapardi merak etmeyin. O sizden daha az vakif degildi kadinlara.
  gelelim nebi boyle bir sozu soyler mi? ya da soyle sormak lazim; nebi kimin cehenneme gittigini gormus mudur?
  buna bir delilimiz yok. sadece iddialar var. ama elimizde soyle bir ayet var. bakin ayet diyorum. o bir tanesini reddedenin dinden cikmasina sebep olan kerim kitabin cumlelerinden, en guzel sozler olan Allah in sozlerinden bir soz;
  De ki: "Ben elçilerden bir türedi değilim, bana ve size ne yapılacağını da bilemiyorum. Ben, yalnızca bana vahyedilmekte olana uyuyorum ve ben, apaçık bir uyarıcıdan başkası değilim." Ahkaf-9
  neymis? biliyor muymus Allah in Resulu kendisine ve sahabesine ne yapilacagini?
  bakalim, baska bir ayet var mi bu konuda;
  De ki: "Size Allah'ın hazineleri yanımdadır demiyorum, gaybı da bilmiyorum ve ben size bir meleğim de demiyorum. Ben, bana vahyedilenden başkasına uymam." De ki: "Kör olanla, gören bir olur mu? Yine de düşünmeyecek misiniz?" Enam-50
  kardeslerim, Allah in kitabini mehcur birakmayin. Allah Resulunun kiyamet gununde sikayet edeceklerinden olmayin(furkan-30) buhari de bu rivayetleri aktaranlar da insandi ve yanlislari olacaktir. nebinin bile yanlisi oldu da duzeltildi, baskalarinin mi olmayacak? ne olur neye inandiginizi iyi kontrol edin. Allah i kadinlari hem noksan yaratip hem de bu noksanliklari ile cehenneme attigi iddiasini desteklemeyin. boyle birsey ne kitaba ne fitrata ne resule ne de merhametlilerin en merhametlisi olan Allah a tezattir. bir yaratici dusunun ki kafir olan iblise bile muhlet vermis. hal boyle olurken kadinlari neden yaratilisindan dolayi cehenneme atsin.
  ne olur akledin. Rabbinizin bu kainattaki sizi ustun kilisini hatirlayin. kainatin icinde zerrenin zerresi kadar yer kaplayan bir zihinle yaratti bizleri. ve o zihin o akil birakin kainatin tumunu, baslangicini ve sonunu bile idrak edebilme yetenegine sahip. Rabbimiz boyle bir akil ile bizi donatmisken, onu kullanmamak neden?
  ne olur size verilen nimetin kiymetini bilin.
  Allah, dinini de tamamladiginda nimetimi tamamladim demis. bu nimet ile kadinlarin fitratlari dolayisiyla cehenneme aday olduklari soylenebilir mi?
  bir de kadinlarin yaratilisini kucumseyen ve onlari cennetten cikma icin bahane goren yahudilere bakin. bugun islam dunyasindaki kadin uzerindeki baskilarin yasaklarin ve kucuk gormelerin buyuk bir kismi yahudilerden alinmadir. inanmiyorsaniz youtube a girip rabbinik bir yahudinin evindeki kadinin yasantisina bakin. bakin bakalim talibandan farki var mi?
  Allah in selami rahmeti merhameti ve bereketi uzerinize olsun
  Ahmet..

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12