+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sözler ve Mesajlar Kategorisinden Hz. Ömer'in "Cahiliye'yi tanımayan, İslam'ı tam anlamı ile anlayamaz" sözü Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Hz. Ömer'in "Cahiliye'yi tanımayan, İslam'ı tam anlamı ile anlayamaz" sözü

  Reklam

 2. 2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Hz. Ömer'in "Cahiliye'yi tanımayan, İslam'ı tam anlamı ile anlayamaz" sözü


  Reklam  Cevap: Cahiliyye, lügatta “bilgisizlik” manasına gelir. İlmin zıttıdır. Beyinsizliği ve hamakati (ahmaklık) de içine alır. Genellikle İslam'ın hakim olmasından önceki hayatı içine alır. İslam'ın ortaya çıkmasından önceki küfür ve sapıklık hali anlamında kullanılır.

  Allah'ın dinine tabi olmak İslam'ın kendisidir. Heva ve heveslere tabi olmak ise, her zaman ve her yerde cahiliyyettir,
  Eğitimci yazar Süleyman Gülek

 3. 3
  Misafir
  islam islam öncesi putpereslik gibi hareketlerin devamıdır islam öncesinde sabiiler var yıldız kültüne sahipler ve günde 3 kere namaz kılarlar günes külttüne tapanlar var onlar günde 5 vakit namaz kılarlar yine oruç hac islamdan öncede vardı mecusiler var onlarda aynı kurandada geçer aslında cahiliye dönemi arapların demokrasi özgürlük içinde yaşadığı dönemdir herkes cahillik desede durum böyle o dönemin rahatlığı özgürlüğü olmasaydı şimdi islam olurmydu yeni bir din oluşurmuydu aslında hz muhammed islamı araplara getirmekle en büyük kötülüğü yaptı onlarrın ilerlemesini durdurdu yani hz ömer cahilityeyi rededen islamla çelişkiye düşer diyor haklıda
  benim kanaatim bu yönde

+ Yorum Gönder