+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sözler ve Mesajlar Kategorisinden Hac ibadeti hakkında özlü sözler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hac ibadeti hakkında özlü sözler

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Hac ibadeti hakkında özlü sözler


  Reklam  Cevap: “Şüphesiz, Safa ile Merve ALLAH (cc)’ın (dininin) nişanelerindendir. Onun için her kim hac ve umre niyetiyle Kâ’be’yi ziyaret eder ve onları da tavaf ederse bunda bir günah yoktur. Her kim de gönlünden koparak bir hayır işlerse şüphesiz, ALLAH (cc) onu bilir, karşılığını verir.”(Bakara-158)


  Hac yolculuğu ve ibadeti esnasında çekilen sıkıntılar ve meşakkatler hacı adaylarına zorluklara karşı dayanma gücü kazandırır. Hac ibadetini eda edebilmek için mümkünse bedenimizin ve sağlığımızın yerinde olduğu gençlik zamanlarımızda gidelim ki, o mübarek ibadetin şartlarını yaşlılıktan kaynaklanan hiçbir sıkıntıyı çekmeden yerine getirebilelim. İhtiyarlık hallerinden dolayı diğer insanlara da sıkıntı çektirip kalp ve gönül kırgınlıklarına yol açmayalım.

  Hac ibadeti insanların içinde ve gönüllerinde taşıdıkları dünya malına olan bağımlılığı azaltarak fakir fukaraya karşı merhamet duygularını geliştirir. Hacca giden insanın içinde dünya ve mal sevgisi kalmamalıdır. Sadece ibadet aşkı ile oralarda bulunmalı insan ve Hac ibadetini en güzel şekilde yerine getirip kendini affettirmeye çalışmalıdır.

 3. Misafir
  Güzel bilgi çok faydalı bilgi paylaşımı yapıyorsunuz

 4. Misafir
  Hac ibadeti ile verdiğiniz çzlü sözler için saolun

+ Yorum Gönder
hac ibadeti ile ilgili güzel sözler,  hac ile ilgili güzel sözler,  hacla ilgili güzel sözler,  hac ibadeti ile ilgili özlü sözler