+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sözler ve Mesajlar Kategorisinden Hz.Mevlananın iyilik hakkında söylediği güzel sözler? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz.Mevlananın iyilik hakkında söylediği güzel sözler?

  Reklam

 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Hz.Mevlananın iyilik hakkında söylediği güzel sözler?


  Reklam  Cevap: İyilik-Mevlana


  BİR ATLI yolunda giderken uyumuş bir adamın ağzına yılan girdiğini gördü. Atını durdurup yılanı kaçırmak istediyse de başaramadı. Atlı akıllı bir adamdı. Atından inip uyuyan adama var gücüyle vurdu uyandırdı.

  Adam dayağın acısıyla uyanıp yerinden sıçradı. Atlı onu bir ağacın altına sürükleyerek yerdeki çürük elmalardan yemeye zorladı. Adama zorla o kadar çok elma yedirdi ki artık zavallının yedikleri ağzından gelmeye başladı.

  Elmaları yiyen garip:
  "Bana bu zulmü neden yapıyorsun ben sana ne yaptım? Bunun sebebi nedir?" diye ağladı.
  Gerçekten canıma kasdın varsa bir kılıç vurda öldür beni!" dedi.

  Ancak atlı onu hiç dinlemedi. Sebebini de söylemedi. (Çünkü gerçeği öğrenen adamın korkudan ödü patlayabilirdi.)

  "Şimdi de şu ovada koş bakalım!" dedi ve adamı koşturmaya başladı. Koşsun diye de durmadan ona kamçısı ile vuruyordu. Öteki zavallı ise atlıya beddua üstüne beddua ediyor ağzına her geleni söylüyordu.

  Nice sonra midesi öyle bir bulandı ki kusup içinde ne var ne yok hepsini çıkardı. Tabii yılan da çürük elmalarla birlikte içinden çıkıp gitti. Yılanı gören adam atlının kendisine neden böyle davrandığını anladı. Ona teşekkür etti dualarda bulundu.

 3. menekse23
  Devamlı Üye
  paylasim icin Allah razi olsun.

  Ne kadar ibretlik bir hikaye.

+ Yorum Gönder
mevlananın iyilik ile ilgili sözleri,  mevlana iyilik sözleri,  iyilik ile ilgili sözler,  iyilik sözleri mevlana,  iyilik ile ilgili güzel sözler,  hz.mevlana iyilik sözleri,  iyilikle ilgili sözler mevlana