+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sözler ve Mesajlar Kategorisinden Mahmud Esad Coşan Hazretlerinden özlü sözler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Mahmud Esad Coşan Hazretlerinden özlü sözler

  Reklam

 2. meryemgül1
  ~~Medinenin Gülü ~~

  Yanıt: Mahmud Esad Coşan Hazretlerinden özlü sözler


  Reklam  Cevap:
  Bu üç aylık mânevî, ilâhî kursu başarıyla bitirmeli, cehennemden azadlık beratını, belgesini, diplomasını; cennetlik olma diplomasını, vesikasını, şehadetnamesini, iznini, müsaadesini kazanmamız lâzım!.. Prof. Dr. M. Es'ad COŞAN (Rh.A)

  Tevbe insanın yanlış yoldan, cahilâne yaşayıştan, câhilâne işlerden, günahlardan, haramlardan, kusurlardan gafletlerden sıyrılıp Cenâb-ı Hakk'ın sevdiği yola, yöne dönmesi demek oluyor. Onun için bu receb ayı büyük bir tevbe ayıdır.
  Prof. Dr. M. Es'ad COŞAN (Rh.A)

  Nefsin terbiyesi mü'minin en önemli işlerinden birisidir, tasavvufun en mühim konusudur. İnsanın nefsinin terbiye edilmesi lâzım!..
  Prof. Dr. M. Es'ad COŞAN (Rh.A)  cömertlik bir huydur,kalpleri fetheder. Hediyeyle, iyilikle insanlar kazanılır. Cimrilikle dostluklar kaybolur.


  Prof. Dr. M. Es'ad COŞAN (Rh.A)

  Hayırlı şeyleri tehir etmeyin, hemen yapın! Şeytanın oyununa düşmeyin! Kalbinize şeytanın zehirli ışınını tutturup da kalbinizi yaktırmayın, kalbinizi mahvetmeyin!

  Prof. Dr. M. Es'ad COŞAN (Rh.A)+ Yorum Gönder
mahmud esad coşan sözleri,  esad coşan sözleri,  mahmut esat coşan sözleri