+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Sohbet Konuları ve Sohbet & Muhabbet Kategorisinden İslamiyette çarşaf giymenin önemi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: İslamiyette çarşaf giymenin önemi

  Reklam  Cevap: İslamiyette çarşaf giymenin önemi isimli yazı www.Mumsema.comCevap: İslamiyette çarşaf giymenin önemi
  MaşaALLAH ne güzel yazmışsınız RABBİM yardımcımız olsun.

 2. Misafir

  Cevap: İslamiyette çarşaf giymenin önemi


  Reklam


  Bacım bende çarşaf giymekistiyorum giyebilir miyim sence bende 19 yaşındayım

 3. Misafir
  Arkadaşlar bende çarşaf giymek istiyorum çarşaf giymenin kuralları adabı nedir çarşafın altına ayakkabı olarak ne giyilir çarşaf giymek nasıl bir duygu cevaplariniz için şimdiden teşekkürler?

 4. Misafir
  Bende cok istiyorum ama evdeki herkez buna ters bakiyor napmaliyim sizce

 5. arifselim
  Yönetici
  Dinimiz kadına şu veya bu şekilde örtünmesini değil. Belli sınırların gözetilerek kadının dışarıda örtünmesini sağlayacak bir elbise giymesidir. Şart olan kadın dışarı çıktığında bedenine ait ayrıntıların belli olmamasıdır. Üzerindekiler onu daha cazip duruma getirmemesidir. Bunun adı ferace veya çarşaf olabilir.

 6. Misafir
  Allahım banada çarşaf giymeyi nasip et yarabbim ne olursun... ne olursun Allahım nefsimize söz geçirip giyebilmeyi ve hakkını verebilmeyi nasip et

 7. Misafir
  Müslüman kadın, el ve yüzü müstesna bütün vücudunu örtmek mecburiyetindedir. Bir kimse buna inanır fakat uygulamazsa günahkâr olur. Amma inkâr ederse dinden çıkar.
  Tesettürün dinen makbul olabilmesi için birkaç şartı vardır, onlara ri'âyet etmek gerekir:
  1- Elbisenin vücudu gösterecek tarzda ince,
  2- Nazar-ı dikkati çekecek kadar süslü ve renkli,
  3- Vücudun hatlarını gösterecek şekilde dar olmaması gerekir.
  Bir memlekette manto giymek adet ise, dar olmamak şartıyla onu giymekte beis yoktur. Çünkü İslâm dini, ne erkek ne kadın için belli bir kıyafet getirmemiştir. Her memleketin kendisine has bir giysisi vardır. Hatta buranın çarşafı, Suriye, Irak ve Hicaz'da giyilen çarşafa benzemiyor. İlla şu veya bu kıyafet lazımdır demek doğru değildir. Ancak bir memlekette adet olmayıp, halkın nazar-ı dikkatini çeken kıyafete bürünmek de doğru değildir.

 8. Misafir
  Nedense sadece kadinlar ortunuyor. Asil ortunmesi gereken erkekler. Nefsine soz ge ciremiyor diye cozumu kadini kapatmakta buluyoruz. Kuranda carsafa girin diye emir yok. Ama her turlu rezillik tecavuz badki muhafazakar gecinenlerde. Karaman olayini unutmadik. Sonucta once erkek nefsine sahip cikacak. Gerisi kolay.

 9. Misafir
  Imam hatip okudum ama uni kazanıp gittiğimde 6 yaşından itibaren taktiğim tesetturu bıraktım ve yıllarca bayagi çıplak gezdim 2015 te uni de yukseklisans yapiodum aynı zamanda bir firmada bbölge sorumlusuydum çevrem vardı dunyalik yaşamın zirvesindeydim ama ben çok mutsuzdum aradığım birsey vardı ama ben aradığımin neoldugunu bilmiodum 2015 te yediğim merhamet tokati sonrası kendimi 8.kattan atmaya kalkmisim hatırlamıyorum 50gun hast yattim durmadan agliyordum sankinlestiriciler ile ağlamam duruyordu bigün uzakta biri Risale okuyordu bisekilde ağlaya zirlaya oraya gittim nuriye teyze 5 kişiye risaleyi nur okuyordu 40 gün boyunca bana Risale okudu sonrasında hast çıktım Risale derslerine devam ettim önce sıkma baş kapandim sonra hiç isim olmaz dediğim etek giymeye başladım sonra makyajdan vazgecirdi mevlam sonra ferace giydim sonra pece taktim 2ay kadar...sonrasında nasıl oldu bilmiyorum ama elhamdullillah çarşaf giymeye başladım ki eski ben nefret ederdim hatta dalga geçerdim çarşafli larla ozamanlar havalı bir insandim ki yanıma yaklaşmazdı kimse okadar pismanim ki cahillik....nefis e esir olmuşum ama bin şükür bugünume ki Rabbim merhameti ile kendine döndürdü beni...çarşaf giymek harika bir duygu keşke tüm bayanlara nasip olsa kadının koruyucu kalesi çarşaf saygınlık kazandırıyor insana insaAllah mevlam ölene kadar çarşafi taşımayı nasip eder...

 10. Misafir
  MasaAllah subhanAllah hayretler içinde okudum ne guzel bir hidayet hikayesi Rabbim isteyen herkese nasip eylesin çarşafı şerif takva elbisesidir herkese kısmet olmaz Allahimiza ne kadar şükür etsek azdır

 11. Misafir
  esselamu aleykum.. senelerdır normal bır tesetturle yüzüm peçelı bır şekılde hayatıma devam ettım fakat bır ramazan ayında dedımkı hadı bu bu ramazanda bırşeyler yap nasılsa serbestsın ,zaten peçelısın arkadaşlarından da gıyen var,hadı sende gıy ama bu yolda yalnızsın ,çünkü kımse gıymıyor ne eşin tarafından ne kendı aılenden, boşver dedım ben ınancimi bırazcık da olsa takvamı yaşamak için neden gıymıyeyımkı,asıl oyle yalnız gıyeceksın dedım ve bağladım kendımı bu yola,,,ınanın kı artık gunaha daha yanaşamıyorsunuz.. toplumda yadırganıyor ne yazıkk kı,ama onlar bılmıyorlar ki, düşünün yaşadınız yerde bır sahabe gıbı olsanız o yetmezmı sıze, gıyemenlere elbette bır şey dıyemem ama en azından gıymesenızde gıyemezsenızde,sevın yeter.. çünkü o peygamber hanımlarının ve sahabe kadınlarının kıyafetı..18 yaşinda kı bır genç gıyıyorsa ne mutlu bıze..

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

çarşaf giymenin kuralları

çarşaf giymenin hükmü

çarşaf giymenin önemi

çarşaf giymenin fazileti

çarşaf giymenin hükmü nedirçarşafın hükmüçarşaf giymenin adabı