+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Sohbet Konuları ve Sohbet & Muhabbet Kategorisinden İslamiyette çarşaf giymenin önemi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: İslamiyette çarşaf giymenin önemi

  Reklam  Cevap: İslamiyette çarşaf giymenin önemi isimli yazı www.Mumsema.comCevap: İslamiyette çarşaf giymenin önemi
  MaşaALLAH ne güzel yazmışsınız RABBİM yardımcımız olsun.

 2. Misafir

  Cevap: İslamiyette çarşaf giymenin önemi


  Reklam


  Bacım bende çarşaf giymekistiyorum giyebilir miyim sence bende 19 yaşındayım

 3. Misafir
  Arkadaşlar bende çarşaf giymek istiyorum çarşaf giymenin kuralları adabı nedir çarşafın altına ayakkabı olarak ne giyilir çarşaf giymek nasıl bir duygu cevaplariniz için şimdiden teşekkürler?

 4. Misafir
  Bende cok istiyorum ama evdeki herkez buna ters bakiyor napmaliyim sizce

 5. arifselim
  Yönetici
  Dinimiz kadına şu veya bu şekilde örtünmesini değil. Belli sınırların gözetilerek kadının dışarıda örtünmesini sağlayacak bir elbise giymesidir. Şart olan kadın dışarı çıktığında bedenine ait ayrıntıların belli olmamasıdır. Üzerindekiler onu daha cazip duruma getirmemesidir. Bunun adı ferace veya çarşaf olabilir.

 6. Misafir
  Allahım banada çarşaf giymeyi nasip et yarabbim ne olursun... ne olursun Allahım nefsimize söz geçirip giyebilmeyi ve hakkını verebilmeyi nasip et

 7. Misafir
  Müslüman kadın, el ve yüzü müstesna bütün vücudunu örtmek mecburiyetindedir. Bir kimse buna inanır fakat uygulamazsa günahkâr olur. Amma inkâr ederse dinden çıkar.
  Tesettürün dinen makbul olabilmesi için birkaç şartı vardır, onlara ri'âyet etmek gerekir:
  1- Elbisenin vücudu gösterecek tarzda ince,
  2- Nazar-ı dikkati çekecek kadar süslü ve renkli,
  3- Vücudun hatlarını gösterecek şekilde dar olmaması gerekir.
  Bir memlekette manto giymek adet ise, dar olmamak şartıyla onu giymekte beis yoktur. Çünkü İslâm dini, ne erkek ne kadın için belli bir kıyafet getirmemiştir. Her memleketin kendisine has bir giysisi vardır. Hatta buranın çarşafı, Suriye, Irak ve Hicaz'da giyilen çarşafa benzemiyor. İlla şu veya bu kıyafet lazımdır demek doğru değildir. Ancak bir memlekette adet olmayıp, halkın nazar-ı dikkatini çeken kıyafete bürünmek de doğru değildir.

 8. Misafir
  Nedense sadece kadinlar ortunuyor. Asil ortunmesi gereken erkekler. Nefsine soz ge ciremiyor diye cozumu kadini kapatmakta buluyoruz. Kuranda carsafa girin diye emir yok. Ama her turlu rezillik tecavuz badki muhafazakar gecinenlerde. Karaman olayini unutmadik. Sonucta once erkek nefsine sahip cikacak. Gerisi kolay.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
çarşaf giymenin kuralları,  çarşaf giymenin hükmü,  çarşaf giymenin önemi,  çarşaf giymenin fazileti,  çarşaf giymenin hükmü nedir,  çarşafın hükmü,  carsafin onemi