+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslama Aykırı Düşünce Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. MaDHaWK
  Üye
  Reklam

  İslama Aykırı Düşünce

  Reklam

  İslama Aykırı Düşünce Mumsema Esselamu Aleykum Arkadaşlar.. Daha önce açmış olduğum konuda da öğrenci olduğumu belirtmiştim.. Neyse bizim dersimize giren bir Fizik öğretmeni var.. Erkek.. 30-35 yaşlarında..
  Adam aklını fikrini nano teknolojiyle bozmuş.. Yani bitirmiş herşeyi, bütün hayatını nano teknolojiye adamış..Bu nano teknoloji ile şuanki bilgisayar sistemi, internet sistemi çöpe gidicekmiş, insanlar beyinlerinden internete girecekmiş.. 1-2 icat yapmış, sensör filan yapmış, 100.000$ a bi sensör satıyo falan.. Sürekli "quantum dot"lardan bahsediyor.. O kadar acaip şeyler anlatıyor ki.. Mesela diyor ki: Nano Transistör yapıcam diyor..(Transistör: Elektroniğin temelidir diyebilirim.. Ufak bir elektonik parça..)(Ben kendimde elektronik okuyorum o yüzden bu hocayla o an için elektronik mevzusuna girmiştik) Bu nano transistör gözle görülmücekmiş, ve bunu yapan dünyanın yeni efendisi olucakmış..
  Şu an bütün ülkeler israil, amerika, ingiltere, rusya, japonya, çin vs.. bu nano teknolojiye yatırım yapıyorlarmış.. Bu transistörü ben yapmaya çalışıyorum diyor.. Ve diyor bunu yapan yeni efendiniz istediğini öldürecek istediğini yaşatacak diyor.. Her şey onun elinde olacak diyor.. Yeni efendiniz ben olucam diyor.. İstediğimi öldürcem, yaşatıcam diyor..
  Şimdi bu düşünce islama aykırı değil mi ?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: İslama Aykırı Düşünce


  Reklam


  Mesela diyor ki: Nano Transistör yapıcam diyor..(Transistör: Elektroniğin temelidir diyebilirim.. Ufak bir elektonik parça..)(Ben kendimde elektronik okuyorum o yüzden bu hocayla o an için elektronik mevzusuna girmiştik) Bu nano transistör gözle görülmücekmiş, ve bunu yapan dünyanın yeni efendisi olucakmış..
  deki o hocaya... sen dünyaya sahip olamıyorsun bir elektronik parçamı sahip olacak

  Bu dünyanın bi efendisi/sahibi var zaten Bu sahip, dünya gözleri ile görünmeyen Allah'tır (cc).
  Hocanın innaçsızlığı, onu bir sahte ilah edinmeye itiyor. çünkü insan fıtratı/yaradılışı inançsızlığı kabul etmez. herkesin mutlaka bir ilahı vardır ama kimi sahte kimide gerçek ilahı buluyor.
  Allah'ın dışındaki büün ilahlar sahtedir.
  Allah hidayet versin.

 3. Abdullatif
  seyyah
  Narsisizm'e doğru yelken açmış, zavallı bir bünye.Nice narsistler gördü bu dünya. Kimisini bir ufacık sivrisinek ile tarumar etti, kimisini ise suların dibinde secde ettirdi Yüce Yaratıcı.Allah hidayet versin.

 4. imam
  Üye
  hepsi palavra hayalden öteye geçmeyen düşünceler.

  crysis oyununu çok mu oynuyor hocan?

 5. Rüyet-iTaksîr
  Üye
  Söylediklerinin bir bölümü doğru amerika çin ve özellikle israil nano teknolojisine büyük yatırım yapıyorlar ira doğru gelicek nano teknolojisinde. Hatta bazı ülkeler ilk denemesi 2040 yılında yapılacak nükleer füzyon için anlaşma imzaladılar. Fakat söylediğin diğer konuları bilmiyorum efendilik kısmı ise palavra herkes Allah c.c. izin verdiği sürece birşeyler yapabilirler.

 6. Ziyad Şafi
  Devamlı devama Devam :)
  bir şey sorucam...hocanız türkmü, yoksa başka birisimi ?

+ Yorum Gönder