+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yüzümdeki lekeler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. -smyye-
  Yola DeVam...
  Reklam

  Yüzümdeki lekeler

  Reklam

  Yüzümdeki lekeler Mumsema Selamün Aleyküm Arkadaşlar sorum saçma gelbilir ama çok merak ediyorum durduk yerede günaha girmek istemiyorum o yüzden sormak istedim yanlış bir şey yaptıysam affınıza sığınırım.

  Yüzümde çok fazla çil ve lekeler var daha 19 yaşındayım toplum içine çıktığım zaman çok utanıyorum herkez bana iğrenek bakıyo bu beni çok üzüyo bazan Allah'a neden ben böyleyim dediğim zaman oldu ama sonra gözü görmeyen yürüyemiyen insanları görünce beni böyle yattığı için şükrettim ama yinede bunlardan kurtulmak istiyorum bu yüzden krem kullanıp bunları gitmesini sağlamam günah olurmu yani Allah'ın yarattığı bir şeyi değiştirmek Cevaplarınız için Allah Razı Olsun
  Allah'a emanet olun.

 2. Abdullatif
  seyyah

  --->: Yüzümdeki lekeler


  Reklam


  Aleyküm selam kardeşim, sizi ne tanıyorum ne biliyorum.Ancak anladığım kadarıyla meseleyi kafanızda çok büyütmüşsünüz.Bir nevi kompleks yapmışsınız, o derece ki insanların size iğrenerek baktığını düşünüyorsunuz ki ben hiç zannetmiyorum.Pek çok insanın bazı fiziksel özellikleri ile ilgili takıntıları vardır.Kimisi burnunun biraz daha küçük, kimisi boyunun daha uzun, kimisi saçlarının olmasını, kimisi nispeten daha yakışıklı/güzel olmayı düşler.Bu kişiler meseleyi kafalarında o kadar büyütürler ki etrafta kendisi ile ilgili olmayan olayları, davranışları kendi üzrlerine alırlar, buda esasında ortada bir problem yokken, durumu daha içinden çıkılmaz hale getirir.Bu nokta da özgüven çok önemli, kimseye kibirli ol demiyorum ama kişinin kendisi ile barışık yaşaması önemli bir husus.
  Bizler nefs sahibi, insanlarız ve pek çoğumuz beğenilmeyi umar, bekler. Ama asılolan nedir? Ne için beğenilmek ve kim tarafından beğenilmek?

  Öyle bir insan düşleyelim ki, dünyanın en ucube varlığı olsun.Sizin zannettiğiniz gibi değil, gerçekten insanlar ona iğrentiyle baksın.Nereye kadar? Ne zaman kadar?
  Birde madalyonun öteki yüzüne bakalım, dünyanın engüzel/yakışıklı varlığı.İnsanların gıpta ile imrenerek baktığı birisi.Nereye kadar? Ne zamana kadar?
  İki örnekte ki soruların cevabı sizin içinde aynıysa mesele yok demektir.Sonsuz bir dünyanın yanında, şu kısacık dünya hayatının ne ehemmiyeti var?

  İmam-ı Rabbaniydi sanırım sonsuzluğun tanımını yapan: Bu dünya gibi bin dünya olsa, hepsi ağzına kadar buğdayla dolsa, bin senede bir, bir kuş gelse sadece bir buğday tanesi yese.Acaba ne kadar zamanda biter bu buğdaylar?İşte sonsuzluğun yanında bu örnekte ki zaman mevhumunun bile zerre kadar değeri yok.O zaman müsterih olmalı en içinden çıkılmaz durumlarda bile Ona (cc) dayanmalı, ebedi alemde mükafatımızı beklemeliyiz.Hiç bir zaman yeis olmamalı, çünkü bu dünya sadece bir basamak.

  Müsterih olunuz kardeşim, ne diyor Bediüzzaman hz leri "sizdeki gençlik katiyen gidecek".Kimde kalmış ki gençlik, güzellik?Asıl güzellik ebedi alemde inşaAllah-ü Teala.
  (meselenin fıkhi boyutu hakkında bilgim yok hocalarımız yardımcı olacaklardır inşAllah)

 3. Yusuf
  Devamlı Üye
  Cildiye uzmanına git(tin mi?)


  salyangoz kremi !! doğum izlerini falan vücuttaki lekeri geçiriyo diye duydum ve firması aynen dedi.

  resimdeki 36 ytl büyük bi kutuda değil ama ufakta değil yani deneyebilirsin.

 4. -smyye-
  Yola DeVam...
  verdiğiniz bilgiler ve cevaplar için teşekkür ederim Allah Razı olsun ama hala bir cevap alamadım.

 5. Yusuf
  Devamlı Üye
  önerdiğim kremi kullan yada uzman doktora git işte(:

 6. Hüsran
  Hüsran`a Uğramak
  kardeşim yüzündeki lekeler ergenlikte çıkan sivirce lekeler olabilir her genç,in başına geliyor onlar zamanla düzeliyor.dert etmeyin kendinize Allah korusun yüzünüzde yanık olabilirdi başka bişede beterin beteride vardır.Rabbim insana çekemeceği yük vermes.Rabbim kalpimizi leke vermesin gözle görünenin tedavisi vardır fakan gözle görünmeyenin tedavisine yoktur

  yaradana emanetsin

 7. ^^SiNeM^^
  Devamlı Üye
  Kardeşim yüzdeki lekeleri çok önemseme bence.Seni sevecek insanlar yüzünü değil kalbini sever.Sana bu problemi yaşatan insanlar zaten uzak durman gereken kişilerdir.Rabbim kalplere leke vermesin.
  Ama illa rahatsızsan cildiyeye git.Bizlerin söylediği ilaçlar sana iyi gelmeyebilir.Uzmana başvur.Yalnız bildiğim kadarıyla çil lekeleri doğuştansa geçmiyor.
  Allaha emanet ol kardeşim

 8. ehlisünnet
  Üye
  bildiğim kadarıyla salyangoz kremi su geçirmiyor,abdest ne olacak bunu düşünmek lazım,ama herkesin kusurları var,kendinizle barışın,sizi beğenen öylede beğenir,kınayan olacağını hiç sanmam bu sebeple,cildiyeyede bi gidin ,şifa aramak gibidir.

 9. @YŞE
  Rıza
  salyangoz kremi salyangozdanmı gerçekten

 10. Misafir
  Çiller için bir tedavi uygulamak dinen caiz mi?

 11. mum
  Administrator
  salyangoz kremi günahmı

  Başka bir ilaç yoksa salyangoz kremi kullanmak caizdir.
  Çiller için bir tedavi uygulamak
  Yüz çilleri tedavi edilebilir.

+ Yorum Gönder
cillerin geçmesi icin okunacak dua,  çillerin geçmesi için dua,  salyangoz kremi günahmı,  yüzdeki lekelerin geçmesi için dua,  yusumuzdeki cillerin gecmesi icin dua,  salyangoz kremleri caiz mi,  yüzündeki çilin gecmesi icin dua