+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tesettürle ilgili soru: Kaç yaşında örtünmem gerekiyor? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. strong man
  Üye
  Reklam

  Tesettürle ilgili soru: Kaç yaşında örtünmem gerekiyor?

  Reklam

  Tesettürle ilgili soru: Kaç yaşında örtünmem gerekiyor? Mumsema ben pantolon giyiyorum ama geniş ve üstüne tünik giyiyorum sizce bu caiz midir daha12 yaşına girmedim daha adettede değilim ama hala örtünmem gerektiğini söylüyolar çok kızıyorlar bana sizce kaç yaşında giymem gerekiyor lütfen sizden cevap bekliyorum

 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: Tesettürle ilgili soru


  Reklam


  ben pantolon giyiyorum ama geniş ve üstüne tünik giyiyorum sizce bu caiz midir daha12 yaşına girmedim daha adettede değilim ama hala örtünmem gerektiğini söylüyolar çok kızıyorlar bana sizce kaç yaşında giymem gerekiyor lütfen sizden cevap bekliyorum
  tunik ve şeklini bilmiyorum ama bildiğimiz kesin bir durum varki, bülüğ çaığına varınca mutlaka tesettüre riayet etmendir.
  Ailen alıştırmak için çabalıyordur. sana tavsiyemiz onların sözüne uyman ve Rabbinin emrine kendini hazırlamandır.

 3. İsrâ
  İsrâ
  ablam daha 12 yasindayim demen ben icin artik büyüdüm demen kadar oldu

  bende 11, 12 yasinda kapandim ve cok mutluyum, hamd olsun ki o genc yasta tesettüre bürünmek nasip oldu, bu herkese nasip olmaz bunu sakin unutma.
  Ailen seni disardaki kötülüklerden korumak icin bunu söylemekte, tesettürü sakin ama sakin ceza veya bunaltici birsey olarak görme, onu tesettüre büründügünde demek istedigimi daha iyi anlicaksin, daha bi koruma altinda olacaksin.

  vesSelam

 4. Misafir
  (kusura bakma adını bilmiyorum)
  ben 12 yaşındayım bazen dar pantolon giyerim ama açık giyinmem fazla daha adet olmadım ben 10 yaşında kapandıydım ama sonra annem açtırdı ve bidaha böyle oldu ben kapanmak istiyorum ama dalga geçerler diye kapanmıyorum buradan 1 yıl içinde taşınacağız acaba 13 yaşında kapansam günah olur mu ?
  (ne olur cevapla)

 5. mum
  Administrator
  kapanmak istiyorum ama dalga geçerler diye kapanmıyoru
  Allahın dışında hiç kimsenin kınaması sizi iyi şeylerden vaz geçirmesin.
  Seni kınayanlar, Allahın huzurunda asla gelip sana yardım etmeyeceklerdir.
  13 yaşında kapansam günah olur mu ?
  az geç olmuş olur Allah yardımcın olsun

 6. Misafir
  ya ben 10 yaşındayım 14 yaşında kapansam olurmu çünkü 5.sınıfa geçtim buyüzden ailem benim için çok ağır olacağını düşünüyolar buyüzden yani 10 yaşındayım 14 yaşınad kapansam olurmu acil cevap lütfen

 7. arifselim
  Yönetici
  Bir kız adet gördüğü andan itibaren kapanması farz olur. Bu yaş 10 olabilir 14 te olabilir. Sen harama girmeden örtünmeye bak ilk fırsatta.

 8. Misafir
  Ben 12 yasima girdim yani daha yeni.aslinda kapanmak istiyorum ama annem benim bu yasta kapanirsam zorlanacagimi dusunuyor... bende kapandigimda pisman olursam acilmak istersem diye korkuyorum

+ Yorum Gönder