+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gögüs ve karındaki kıllarım dökülüyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ordeall
  Emekli
  Reklam

  Gögüs ve karındaki kıllarım dökülüyor

  Reklam

  Gögüs ve karındaki kıllarım dökülüyor Mumsema s.a

  benim gögüsümde ve karnımda çok kıl var kılı geçtim çok dökülüyorlar felekat derece ben bunları tüy dökücü ile ya da başka türlü birşey ile alsam sadece gögüs ve karnımdaki kılları diyorum bunun bana bir günahı olurmu bir dini sitede erkeklerin vücüd kıllarını kesmesi aldırmasının günah oldugu söyleniyor ben şimdi ne yapıyım banyoya giricem atleti bi çıkarıyorum sırf kıl olmus lütfen yardım edin

 2. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥

  --->: gögüs ve karındaki kıllarım dökülüyor


  Reklam 3. ordeall
  Emekli
  ben gerekli bir açıklama alamadım yalnız!

 4. uhutgunesi
  Devamlı Üye
  Böyle bir bilgi var ama siz yinede özel olarak fetva almak isterseniz müftülüğede sorabilirsiniz.

  Erkekler için vücutta ki tüylerin durumu;


  Malikîlere göre, -erkek olsun, kadın olsun-güzelliği bozan, insanı rahatsız eden bedendeki bütün kılların temizlenmesi caizdir. Kocanın hoşlanmadığı kılların temizlenmesi ise, kadına vaciptir(Cezerî, el-Fıkhu ala’al-mezahibi’l-arbaa-, 2/45).

  Hanefîlere göre, erkeklerin sırt ve göğsünü tıraş etmesi edebe aykırıdır( Cezerî, a.g.y.)

  Bu ifadeden anlaşılıyor ki, Hanefilere göre de sırt ve göğüs kıllarını aldırmak, haram veya tahrimen mekruh değildir. Olsa olsa, tenzihen mekruhtur, edebe aykırıdır.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör

 5. Sedanur
  Sedanur
  bunu bulalabildim kardeş.

  Kıl Dökülmesi Hastalığının nedeni nedir? ( Allopecia Tedavisi)
  Paraziter bir nedene veya hastalığa bağlı olmadan gelişen bölgesel veya yaygın tüy dökülmelerine allopecia denilir.
  Doğmasal olarak veya daha sonradan edinsel olarak gelişebilir.
  Doğmasal tüy dökülmeleri allopecia congenita,
  Edinsel tüy dökülmeleri allopecia symptopmatica adını alır.
  Doğmasal tüy dökülmelerinin nedenleri çoğunlukla anneden kaynaklanır ve annedeki iyot yetersizliklerine, hipofiz bezi bozukluklarına, annenin gebelik sırasında viral hastalık geçirmesine, yavrunun sinir yapısındak fonksiyon bozukluğuna veya kıl köklerinin zarar görmesine bağlı olarak şekillenebilir.
  Yeni doğan yavrularda başlangıçta normal olan kılsız devre geçtikten sonra eğer bir allopecia söz konusuysa, vücudun çeşitli yerlerinde açılmalar şekillenir. Bu durum kıl köklerinin tamamen yokluğu veya atrofisi gibi bir nedene bağlı olabilir.
  Edinsel tüy dökülmelerinin şekillenmesinde çok çeşitli faktörler rol oynayabilir ve iki şekilde görülebilir. Bunlar;
  Allopecia diffuza
  Allopecia areata
  Allopecia diffuza; yaygın kıl dökülmeleridir ve kıl köklerinin beslenmesini önleyen bazı enfeksiyon hastalıklar, zehirlenmeler ve mide bağırsak yangıları gibi bozukluğa bağlı olarak şekillenebilir.
  Allopecia areata; lokal ve sınırlı tüy dökülmeleridir. Kimyasal maddelerin yakıcı etkileri, enjeksiyonlar veya hormonal nedenlere bağlı olarak şekillenebilir.
  Ayrıca hipofiz bezi tümör ve hyperplazisi, hypotroidismus ve uzun süreli kortizon uygulamalarından sonra hormonal nedenlere bağlı olarak tüy dökülmeleri şekillenebilir.
  Kedilerde çoğunlukla kongenital ve hormonal kökenli allopecia olguları görülme olasılığı daha yüksektir.
  Hastalığın gelişimi nasıldır?
  Kıl kökleri, folliküller içinde derinin germinatif hücreleri içinde yer alır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak germinatif hücrelerin etkilenmesi sonucu kıl kökleri beslenemez ve folliküller atrofiye olurlar. Bu nedenle kıllar gelişemediği gibi var olanlarda dökülerek allopecia şekillenmesine neden olur.
  Hastalığın belirtileri nelerdir?
  Allopecia olaylarında belirtiler oluşum nedenine bağlı olarak farlılık gösterebilir. Lokal veya yaygın tüy dökülmesi karekteristik belirtidir.
  Doğmasal allopecia olgusunda yavru çoğunlukla kılsız doğar ve yaşama şansı az olan yavrulardır. Kıl folliküllerinin hiç şekillenmemesi gibi bir anomaliye bağlı olarak görülen bu olguda yavru tamamen kılsız, adeta çıplak görünüştedir.
  Edinsel olarak sonradan şekillenen tüy dökülmelerinde ise başlangıçta var olan kıllar bölgesel olarak dökülür ve zamanla yaygın bir hal alabilir. Kaşıntı genellikle olmaz ve kıllar kolay kırılır.
  Tasmanın sürtmesi gibi mekanik etkiler ile oluşan tüy dökülmelerinde yayılma görülmez.
  Hormonal nedenlere bağlı olarak şekillenmiş allopecia areata olgularında başlangıçta bir veya daha fazla sayıda olan sınırları belli kılsız alanlar şekillenebilir. Lezyonlar çoğunlukla baş, çene ve göz çevresindedir.
  Kronikleşen durumlarda hiperpigmentasyon olabileceği gibi tüylerde renk değişimide görülebilir.
  Sonuç
  Tedavisi genellikle semptomatik olarak yapılır. Genellikle edinsel olgularda başarı sağlanabilir. Kongenital olaylarda tedavi pek mümkün olmaz.
  Allopecia olgularını, mevsimsel tüy dökülmeleri ile karıştırmamak gerekir. Normal tüy değişiminde hiç bir bölge tamamen tüysüz kalmaz ve renk değişiklikleri gözlenmez.

 6. ordeall
  Emekli
  ya sağolun var olunda ben gene anlamadım ne yapıyım şimdi kesiyim mi yoksa bu şekilde bu derdi çekiyim mi zor durumdayım aslında ya anlamadıgım o kadar çok dökülüyorki ne yapıcagımı şaşırıyorum bazen

 7. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  bir doktora görün o zaman kardeşim

+ Yorum Gönder
gögüs kıllarının dökülmesi,  vücut kıllarının dökülmesi,  göğüs kıllarının dökülmesi,  göğüs kılları neden dökülür,  göğüs kılı dökülmesi,  gögüs kılları dökülüyor,  göğüs kıllarım dökülüyor