+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden hayizdan kesilmis kadin basini mahrem kisiye acabilirmi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hasene
  Kıdemli Üye
  Reklam

  hayizdan kesilmis kadin basini mahrem kisiye acabilirmi?

  Reklam

  hayizdan kesilmis kadin basini mahrem kisiye acabilirmi? Mumsema hayizdan kesilmis kadin basini kayninin enistesinin gibi vs akrabalarinin yaninda acabilirmi acaba ?

  birde evli bir kadinnin kaynida evliyse ikisi birbirine nikah dusmedigi icin kayninin yaninda basini acabilirmis dogrumu aynisi baldiz icinde gecerliymis evlilerse haram olmazmis ?

 2. DZALBAY
  Üye

  --->: hayizdan kesilmis kadin basini mahrem kisiye acabilirmi?


  Reklam


  hayizdan kesilmis kadin basini kayninin enistesinin gibi vs akrabalarinin yaninda acabilirmi acaba ?

  birde evli bir kadinnin kaynida evliyse ikisi birbirine nikah dusmedigi icin kayninin yaninda basini acabilirmis dogrumu aynisi baldiz icinde gecerliymis evlilerse haram olmazmis ?
  Korkunç yanıltıcı,art niyetli ve malesef sapık görüşler...

  Canım kardeşim;Rabbim cc örtünmeyi emrettiğinde yaş veya hayız şartı koymuş muydu?Hayızdan kesilen bir kadının kadınlık işlev ve görevleri bitmiş mi olur?Otuz beş ile elli yaş arasında hayızdan kesilen o kadar hanım var ki...

  Geçelim diğerine...Evli bir kadının,evli olan kaynı ile mahremiyeti niçin ortadan kalksın ki?İkisi de evli olunca nikah neden düşmüyor?Hakeza baldız için aynı soruları sorabiliriz.

  Ne Kurana,ne sünnete,ne örf ve adete uymayan bu görüşler,kesinlikle uydurmadır;uyduranlar vebal altındadır.

  Ne diyor ayet:La takrebüz zina...zinaya yaklaşmayın.

  Yetişkin bir erkek(evli) ile genç baldızı(evli) aynı odada bile duramazlar.Yukarıdaki ayete muhaliftir çünkü...Resulullah sav,namahrem bir kadın ile bir erkek aynı yerdelerse,üçüncüleri şeytandır diyor...Şeytan onları zinaya teşvik edeceği için,bu bir arada olmak bile zinaya yaklaştırır insanı.Peki,bunun yanına bir de kadının açılıp saçılmasını (özür dileyerek) eklerseniz,ne olacak?

  Cevabımı inşaAllah sert bulmazsın hasene kızım...

  Bu tür fikirlerden uzak olmak dileklerimle,selam ve dua ile kalın...

 3. mematii
  Emekli
  DZALBAY ın bilgilendirmesi çok doğru ve yerindedir. Allah (c.c) razı olsun..


  İlaveten; çok yakın akraba dediğimiz ve birbirimizden sakınmadığımız kişilerle şeytan bizleri çok daha rahat kandırabilir ve hiç hoş olmadık durumlara yol açabilir. Bunda, kayın ve baldız gibi en yakın akrabalar daha tehlikelidir. İşin doğrusu ve takvası, o başörtüsünün kefene kadar olan yolculuğumuzda bizden ayrılmamasıdır inş. Dua ile..

 4. mematii
  Emekli
  Şeriat alt çizgidir, çizgiden aşağı düştün mü Allah muhafaza!.. Fakat takvanın sonu yoktur!.. Allah (c.c) bizleri ruhsatlarla değil de, takva ile amel edenlerden eylesin inş.


  vesselam..

 5. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  Allah'ın helal kıldığını onlara haram kılıyorlar
  burda helal nedir haram nedir sizce? ayetleri kafanıza göre mi yorumluyorsunuz yoksa?

+ Yorum Gönder