+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Çıplak ayak ile namaz kılmak sünnet midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir
  Reklam

  Cevap: Çıplak ayak ile namaz kılmak sünnet midir?

  Reklam  Cevap: Çıplak ayak ile namaz kılmak sünnet midir? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Çıplak ayak ile namaz kılmak sünnet midir?
  Çıplak ayak ile namaz kılmak sünnet olabilir,ancak bu günümüz şartlarında camide pek uygun değil.Bir insanın dini konuları çok iyi bilmesine gerek yok.Biraz mantık yürütün yeter.Neden bazı camilerde çorapsız girmeyin uyarısı var?!Bir vatandaş olarak camide çıplak ayak ile değil namaz kılmak,girilmesine bile karşıyım.!Adam gelecek çıplak hastalıklı(mantar,ekzema v.s.)ayakları ile camide benim secde yaptığım,alnımı koyduğum yere basacak,ayaklarının parazitini dökecek...Bir vatandaş olarak camiye çıplak ayak ile girilmesine,namaz kılınmasına şiddet ile karşıyım.Evinizde nasıl isterseniz kılın ister çıplak ayak,ister ...siz bilirsiniz! Neticede Allah'ın huzuruna varıyorsunuz,işyerinizde müdürün huzuruna değil.Ama camilere lütfen,ama lütfen çorapsız girip başka insanları o güzelim camilerden soğutmayın.O tür insanlar yüzünden Cumaları dahi terk eder olduk,günahı acaba kime?!

 2. 14
  musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Çıplak ayak ile namaz kılmak sünnet midir?


  Reklam


  Şafi Mezhebine göre erkeklerin çıplak ayakla namaz kılmaları müstehaptır.

 3. 15
  Misafir
  Benim görüşüm ce hem safii meshebinde sunettir bi hususta musluman müslüman in camiye gelişine sevineceyi yerde camiye gelen insani camiye cemaate başlayacağı yerde camiye gelen insanlara bu hususta malifet olmalari rahatsizlik vermeleri mümine yakışır bi davranis deyil camiye gelen mumin tabelalarda hadisler ayetler guzel dua seklinde makaleler okumak isterken ne yazik bir cok camiye gittiginde corap siz hirmeyin çorap siz girmeyelim diye 5.adet6 adet tabelada ayni yazilarla karsilasiyoruz ne yazikki oysaki mekke de medinede kutsal topraklarimiz da yuzde 80 mimin kardeslerimiz corapsiz geziliyor ve namazlar ibadetler yapoliyo bi kusur olsa islamiyetin yayıldığını büyük alimlerin bulunduğu o tapraklarda önce önlemler alinmaya baslardi biz müslüman olarak hastaligin ALAH tan geldigine inanarak camiye gelen insanlari güler yüzle karşılayarak camiye geleni hizmet etmek istiyorsak ALLAH riza icin onları tuta bilmemiz lazim tahrip eden olmamamiz lazım yapici olmaliyiz yıkıcı deyil Müftülüklerden ricam bu tabelalari bir an once camilerden kaldırmalari icin talimat vermeleri bir cami cemaati olarak bu durumdan cok rahatsizim ALLAH BÜTÜN MÜMİN LERDEN RAZI OLSUN

 4. 16
  Misafir
  Şimdi herkesin dediginden bişey anlamadım biri cevap yazsın namaz çıplak ayakla mı kılınır

 5. 17
  Şem'a
  YÖNETİCİ
  namaz çıplak ayakla mı kılınır
  Hanefi mezhebine göre kılınır ama Şafii mezhebine göre kadınlar ayaklarına çorap giymek zorundadırlar

 6. 18
  Misafir
  Şafi mezhebine göre çıplak ayakla. namaz kılmak sünnetmi dir

 7. 19
  arifselim
  Yönetici
  Erkekler için sünnet olduğu değilde müstehap olduğu görüşü daha kuvvetlidir. Kadınlar ise şafiide ayaklarını da örtmeleri gerekir.

  Nevevî de değişik görüşlere yer verdikten sonra, “Şafiî mezhebinde en kuvvetli görüşe göre, çıplak ayakla namaz kılmak müstehaptır.” demiştir. (bk. Mecmu, 3/429)

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

çorapsız namaz kılmak

çorapsız namaz kılmak sünnet mi

çorapsız namaz kılınır mı

corapsiz namaz kilinirmi

çorapla namaz kılmak sünnet midir

çıplak ayakla namaz

yalın ayakla namaz kılınır mı