+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kurban parası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. tevhit06
  Üye
  Reklam

  Kurban parası

  Reklam

  Kurban parası Mumsema Oğlum yurt dışında çalışıyor, kurbanını orda kesemediği için Türkiyede veya başka memleketlerdeki fakirlere gönderiyordu. Bu sene benim kurban kesemiyeceğimi öğrenmiş (borcumdan dolayı) kurban parasını bana yolladı 330 tl olarak, Ankarada kurbanlıklar 450-600 lira arası bu parayla ben kurban alamam.oğlumda kurbanlık için ayırdığı para ancak bu kadar olduğunu söyledi. Ben bu göndediği paranın üstüne 150-200 lira daha ilave ederek kurban alabilirmiyim.

 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: Kurban parası


  Reklam


  Oğlum yurt dışında çalışıyor, kurbanını orda kesemediği için Türkiyede veya başka memleketlerdeki fakirlere gönderiyordu. Bu sene benim kurban kesemiyeceğimi öğrenmiş (borcumdan dolayı) kurban parasını bana yolladı 330 tl olarak, Ankarada kurbanlıklar 450-600 lira arası bu parayla ben kurban alamam.oğlumda kurbanlık için ayırdığı para ancak bu kadar olduğunu söyledi. Ben bu göndediği paranın üstüne 150-200 lira daha ilave ederek kurban alabilirmiyim
  tevhit06 kardeş,
  • Kurban kesemeyecek durumdaysanız kendinizi zorlamamnın bir anlamı yok.
  • Oğlunuzun yolladığı para, kendisi için mi? sizin içi mi? belitmemişsiniz.
  • Sizi vekil kılmışsa, bir kurbanlık ücretini tamamlamak zorundadır. şayet gönül hoşnutluğu ile oğlunuzun adına para ekleyip onun adına kesmek isterseniz kesebilirsiniz.
  • Size kendi adınaza kesmeniz için yollamış ise, yoladığı para üzerine ekleyip kezmenizden hiç bir sakınca yoktur.
  • İkinizin adına kesmek istiyorsanız bu olmaz. bir kurbanlık sadece bir kişi için kesilebilir.


 3. tevhit06
  Üye
  Sorumun cevabını vermişsiniz teşekkürler beklediğm cevap bu (Sizi vekil kılmışsa, bir kurbanlık ücretini tamamlamak zorundadır. şayet gönül hoşnutluğu ile oğlunuzun adına para ekleyip onun adına kesmek isterseniz kesebilirsiniz)

+ Yorum Gönder