+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tuvalet bittikten sonra iç çamaşıra değen damlalarla namaz kılınır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ErhanAvci
  Üye
  Reklam

  Tuvalet bittikten sonra iç çamaşıra değen damlalarla namaz kılınır mı?

  Reklam

  Tuvalet bittikten sonra iç çamaşıra değen damlalarla namaz kılınır mı? Mumsema Kendi islerine kostursan iki gun de ayni zamanlarda isin bitdikden sonra mi namaz kilinir yada onlarin kazasini 3 un cu gunde mi kilinir?..Baska sorum daha var : bazi zaman toletim bitdikden sonra (sildikden sonra ) damliyor kilotuma o kilotla namaz kilinirmi , yada cikartman mi gerek?  Tessekur ederim.

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: Tuvalet bittikten sonra iç çamaşıra değen damlalarla namaz kılınır mı?


  Reklam


  Kendi islerine kostursan iki gun de ayni zamanlarda isin bitdikden sonra mi namaz kilinir yada onlarin kazasini 3 un cu gunde mi kilinir?..Baska sorum daha var : bazi zaman toletim bitdikden sonra (sildikden sonra ) damliyor kilotuma o kilotla namaz kilinirmi , yada cikartman mi gerek?
  Tessekur ederim.
  kardeş,
  1. bu sorunu tam anlamdım. (izah edersen cevaplarız inşallah)
  2. 2.Tuvalet ihtiyacı bittikten sonra, iç çamaşıra değen sidik damlalarıyla namaz olmaz. Çünkü sidik necistir ve necasetten taharet namazın şartlarındandır.

  Sorularımızın erken cevaplanması için:
  • Mutlaka "sizden gelen sorular" başlığına açalım
  • Konu başlığıda soru şeklinde ve konu içeriğini iafde edecek şekilde olsun.


 3. by_inanc
  Üye
  Mumsema hocam, sanırım arkadaş işten dolayı namaz kılamayan birisinin, farz kazalarını ne zaman kılması gerektiğini soruyor. Haddime değil ama, namaz işten önce gelir diye biliyorum. Hayırlı günler herkese.

 4. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Mumsema hocam, sanırım arkadaş işten dolayı namaz kılamayan birisinin, farz kazalarını ne zaman kılması gerektiğini soruyor. Haddime değil ama, namaz işten önce gelir diye biliyorum. Hayırlı günler herkese.
  teşekkür ederim by_inanc kardeş.
  __________________________
  ErhanAvci kardeş,
  Namazı mazeretsiz kaza bırakmak büyük günahtır. Kazaya kalan namazı da, vakit geçirmeden hemen kaza etmelidir.

  mazaret; Düşman korkusu, namaz kılamayacak kadar şiddetli hastalık gibi...


 5. by_inanc
  Üye
  Estağfirullah Mumsema hocam, rica ederim , sevgiler saygılar.

 6. ErhanAvci
  Üye
  Okulun gazetesine girmek istedim onun icin de iki gun Ayni zamanlarda belirli bir Yere gitdim deyelimki bu Sabah saat 10 dan 1 e kadar hemde yarin 10 dan 1 e kadar....Tessekur ederim obur sorumu cevabini verdiyiniz icin

+ Yorum Gönder
kilota idrar damlaması,  iç çamaşıra idrar damlaması,  kirli kilotla namaz kılınır mı,  kilota damlayan idrar ,  kirli ic camasiri ile namaz kilinirmi,  kirli iç çamaşırı ile namaz kılınır mı,  kirli kilotla namaz kilinirmi