+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tarikat devri bitti mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mostar38
  Üye
  Reklam

  Tarikat devri bitti mi

  Reklam

  Tarikat devri bitti mi Mumsema s.aleyküm bir arkadaşımla sohbet esnasında konu açıldı ve arkadaşım artık tarikat devrinin bittiğini, tarikatların görevlerinin sona erdiğini söyledi. zamanın iman zamanı olduğu bunu da tarikatların yapmadığı sadece said nursi hz. lerine ait risalelerin yapabileceğini söyledi. tarikatların bitmesini de Allah tarafından sona erdirildiğini söyledi. yani kafam karışmadı desem yalan olur risaleler gerçekten çok hikmetli kitablar amenna ama bu zamanda sadece bu kitablar mıdır imanı yayan, kuvvetlenditen, hakiki imanı gösteren sizin yorumlarınız nedir bu konuda. teşekkürler.

 2. abdullahbiri1
  Üye

  --->: tarikat devri bitti mi


  Reklam


  başlamayan veya başlayıpta nefsine ağır gelenler için bitti.

 3. Abdullatif
  seyyah
  Çok değerli zat, şöyle demişti; bu devirde menzile ulaşmak için pek çok gemi var. En çok rağbet edilenleri ise nur cemaati, ehl-i tarik kardeşler ve Süleyman Hilmi Tunahan hocaefendinin talebeleri.Bin git hangisini tercih edersen gidilecek yer bir olduktan sonra.
  Ve bu kişi sizin arkadaşınız olan kişinin bulunduğu cemaatin ileri gelenlerinden, ömrünü vakfetmiş zatlardan Allah ondan razı olsun.Bu şahıs bu kadar açık, net ve incitmeden yaralamadan ifade ediyorsa fikirlerini, ya sizin arkadaşınız pek malümat sahibi değil yada bu sorunun amacı samimi değil.

  Müslümanı müslüman olduğu için sevmek.Hangi yolu hangi aracı seçersen seç, kimi arkadaşımızın yol araç seçmemesi kendi araştırma ve incelemeleri ile doğruyu bulma ve menzile ulaşma çabasını da anlıyorum.Bu yüzden önemli olan araçlar değil, amaçlar nacizane görüşüm.Bu hamur çok su götürür Allah rızası için birbirmizi incitmek o en çok ihtiyacımız olan uhuvvetimizi yaralayacak şekilde kullanmayalım ve ileti yazmadan 2 değil 3 defa düşünüp yazalım.

 4. Hoca
  erimeye devam...
  s.aleyküm bir arkadaşımla sohbet esnasında konu açıldı ve arkadaşım artık tarikat devrinin bittiğini, tarikatların görevlerinin sona erdiğini söyledi.
  ve aleykumusselam ve rahmetullah. bu kendi kanaati.

  zamanın iman zamanı olduğu bunu da tarikatların yapmadığı sadece Said Nursi hz. lerine ait risalelerin yapabileceğini söyledi.
  buda kendi ve çevresinin iddiaları.

  tarikatların bitmesini de Allah tarafından sona erdirildiğini söyledi.
  tarik anlayışı yanlış kardeşimizin.
  Tarikatlar, diğer bir adıyla zühd ve takva hareketleri hep varolacaklardır.
  Mürşid denilen Muttaki Alimler, insanalrın nefsinin terbiyesi için sohbet vermeye/tavsiyelere devam edecklerdir. Zühd ve takva olmadan olabilir mi?
  bu sözlerim sünnete uygun hareket eden tarikatlar içindir. Sünnete uymayan tarikler, sapıklıktan başka bir şey öğretmezler.

  yani kafam karışmadı desem yalan olur risaleler gerçekten çok hikmetli kitablar amenna ama bu zamanda sadece bu kitablar mıdır imanı yayan, kuvvetlenditen, hakiki imanı gösteren sizin yorumlarınız nedir bu konuda. teşekkürler
  İmam Said Nursi (rah.a) gibi zatları yetiştirenler kıyamete kadar varolacaklardır
  Allaha emanet ol.

 5. mostar38
  Üye
  Allah razı olsun çok teşekkür ederim

 6. mostar38
  Üye
  haklısın trejemu kardeşim 2 defa değil 3 değil 10 defa düşünüp yazalım başkalarını incitmeyelim, başkalrı hakkında ön yargılı olmayalım. Allah razı olsun selam ve dua ile

 7. Rüyet-iTaksîr
  Üye
  Ben birseyler yazmak istiyordum ama Mum kardesimizin yazdiklari ile benimkiler uyusuyor Allah c.c. razi olsun. Bu ummete Said nursi talebeleride lazim Suleyman hoca talebeleride ve Tasavvuf talebeleride...

  Iman en onemli konudur ama imanin kamil olmasi icinde temiz bir kalb ve teslimiyet olmasi gerek buda tarikatlarin isi. Kisaca Sunnete uygun tarikatlar her devirde lazimdir ayni digerleri gibi. Bu dinimizin zenginligidir. Benim icin hepsi basimin ustundedir. Yeterki birbirleri ile ugrasmayi birakip ben iyiyim sen kotusun tartismalarina girmesinler.

 8. CizReLi
  Bilinmez ki Sıra Kimde
  çok değerli kardeşim
  bu sitede çok değerli hocalar var sana çok güzel cevablar verecektirler

  ben sizde şunu gördüm
  siz çok ince bir çizgidesiniz kim size bişey söylüyorsa kafanızda soru işareti alıyor

  bü sürü islam için çalışanlar var cemaat tarikat imam vs vs ve aynı zamanda bunları zıt münafıklar var o münafıklara kanmayın
  birinci sayfada bir kardeşimizde söylüyor "ARAÇ ÖNEMLİ DEĞİL AMAC ÖNEMLİ"

  demek istediğim ALLAH yolunda yürüyenleri kötüleyenlere inanmayın o kötü insanlardan uzak durun
  bütün cemaatların tarikatların mezheplerin yolu birleşiyor

 9. CizReLi
  Bilinmez ki Sıra Kimde
  yahu ben burda bir aradaşa cevab yazdım
  ama kendisinin yazıları yok
  anlamadım gitti acaba yönticiler tarafından silindimi

+ Yorum Gönder