+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hz ömerin Yanındaki Boşluğa Hz Isa Gömülecektir Peki Hz Isa Nasıl Gömülecektir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. omer17788
  Üye
  Reklam

  Hz ömerin Yanındaki Boşluğa Hz Isa Gömülecektir Peki Hz Isa Nasıl Gömülecektir?

  Reklam

  Hz ömerin Yanındaki Boşluğa Hz Isa Gömülecektir Peki Hz Isa Nasıl Gömülecektir? Mumsema Hz. Muhammed(sav) ın şu Bulunduğu Hücre'i Saadette, Hz. Muhammedin Omuz Hizasında Hz. Ebubekir, Hz Ebubekirin Omuz Hizasında Da Hz ömer Bulunuyor. Hz ömer In Yanındaki Boşluğa Da Hz. Isa Gömülecektir. Peki Hz Isa Nasıl Gömülecektir. Daha Doğrusu Hangi Hizaya Gömülecekti. Hz ömerin Omzu Hizasındamı Yoksa Hz. ömerin Daha Yukarısına Mı

 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: Hz ömerin Yanındaki Boşluğa Hz Isa Gömülecektir Peki Hz Isa Nasıl Gömülecektir?


  Reklam


  Hz. İsa, Peygamberimiz (sav)'in kabri yanına defnedilecektir

  "İsa (as) yeryüzüne inecek, evlenecek çoluk çocuk sahibi olup, kırk beş sene yaşayacak, sonra ölecek, benimle aynı kabire gömülecek, sonra ben ve İsa aynı kabirden Ebu Bekir ile Ömer arasından kalkacağız!" (Kıyamet Alametleri, s. 246-247)
  Hz. İsa, yeryüzünde iken evlenecek ve bir çocuğu olacaktır. Ölünce, Müslümanlar onun namazını kıldıktan sonra Ravza-i Mutahhare'ye defnedeceklerdir. (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 65)
  Muhakkak ki, Meryem oğlu İsa yeryüzüne indiği zaman evlenecek, çocuğu olacak, yeryüzünde 45 yıl kalacaktır. (Miskatü-l Meşabih, 3/47)
  Hazreti İsa yeryüzünde kırk sene yaşadıktan sonra vefat edecektir. Müslümanlar onun cenaze namazını kılarak defnedecekler. (Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahirzaman Alametleri, s. 498-499)
  İbn-i Cevzi'nin Abdullah bin Ömer (r.a.)'dan merfu'an naklettiği bir rivayette şöyle buyurulmaktadır: "İsa (as) yeryüzüne inecek, evlenecek, çoluk çocuk sahibi olup kırk beş sene yaşayacak sonra ölecek, benimle aynı kabire gömülecek, sonra ben ve İsa aynı kabirden Ebu Bekr ile Ömer arasından kalkacağız." (İmam Suyuti, Kıyamet Alametleri, Ölüm ve Diriliş, s. 1699, s. 185)

+ Yorum Gönder
hz isa nereye gömülecek