+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evde Namaz Kılarken Korkuyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  gözyaşı89
  Üye
  Reklam

  Evde Namaz Kılarken Korkuyorum

  Reklam

  Evde Namaz Kılarken Korkuyorum Mumsema evde tek başıma bazen namaz kılarken korkuyorum evet namaz kılıyorum Allah beni koruyor ama ben korkuyorum bazen de tek namaz kılarken korkmuyorum arada bir geliyor bu korku annem babam evdeyken kılıyorum ama onlar dışarı falan çıktığında bazen korkup kılamıyorum ne yapmam lazım

 2. 2
  şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...

  --->: Evde Namaz Kılarken Korkuyorum


  Reklam


  korkma sebebin ne ki kardeş?
  vesveselere kapılıpta namazını bırakma...

 3. 3
  esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  evde tek başıma bazen namaz kılarken korkuyorum evet namaz kılıyorum Allah beni koruyor ama ben korkuyorum bazen de tek namaz kılarken korkmuyorum arada bir geliyor bu korku annem babam evdeyken kılıyorum ama onlar dışarı falan çıktığında bazen korkup kılamıyorum ne yapmam lazım
  bu konuda yalnız değilsiniz kardeşim.O korku benim içimde de olyur.evde yalnızken , gece herkes uyurken namaz kıldığımda bir korku düşüyor içime , şeytandan biliyorumnamaz bozmak için elinden geleni yapıyor.Rabbim bizleri şeytanın her türlü pisliğinden korusunaminnnnn

 4. 4
  by_inanc
  Üye
  Aynı sorun bende de var, yalnızken sanki odalarda birileri dolaşıyor veya arkamda birileri var sanıyorum, ufak bi çıtırtı duysam korkuyorum ama evde yalnızken... sendeki de aynı korku mu kardeşlik?

 5. 5
  İsrâ
  İsrâ
  bu seytanin bir vesvesidir

  Allah bizimle kardesler, orda Allahin kelamini ediyorsun Allah ile muhabbet ediyorsun Ona secde ediyorsun, yani herhangi birseyin veya seytanin size yaklasmasi imkansiz.

  okudunuz surelerin manalarini tefsirini okuyun ins., bilerek ve düsünerek namaz kildiginizda daha bi husu icinde namazlarinizi eda etmis olursunuz.

 6. 6
  gözyaşı89
  Üye
  Aynı sorun bende de var, yalnızken sanki odalarda birileri dolaşıyor veya arkamda birileri var sanıyorum, ufak bi çıtırtı duysam korkuyorum ama evde yalnızken... sendeki de aynı korku mu kardeşlik?

  çıtırdı duysam korkmam da hani sanki arkamdan biri gelip böh yapacakmış gibi oluyor

 7. 7
  by_inanc
  Üye
  gözyaşı89 aslında bende bunu demeye çalıştım

 8. 8
  gözyaşı89
  Üye
  korkuyorum ama kılıyorum korkarak kılıyorum

 9. 9
  İsrâ
  İsrâ
  Allah-u Teala şöyle buyuruyor:

  “Onlardan korkmayın benden korkun.” (Maide: 3)

  “...İnsanlardan korkmayın, benden korkun...” (Maide: 44)

  “İnsanlar onlara: “Düşmanlarınız size karşı ordu topladı, onlardan korkun” dediklerinde bu onların imanını artırmıştı ve şöyle demişlerdi: “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir” Bu yüzden kendilerine hiçbir kötülük dokunmadan, Allah’ın nimeti ve lütfu ile geri döndüler. Ve Allah’ın rızasına uydular. Allah büyük lütuf sahibidir. Şeytan, ancak kendisine dost olanları korkutur. Siz onlardan korkmayın eğer -mü’min iseniz- benden korkun.” (Ali İmran: 173-175)

  Bu ayetler gösteriyor ki; korkmak bir ibadettir. Tevhid sadece Allah’tan korkmayı gerektirir. Burada bahsedilen mahlukattan korkmak, Allah istemediği halde bir kötülük gelebileceğine inanmak veya zannetmek demektir.

  Rahman namazlarimizi kabul buyursun

 10. 10
  gözyaşı89
  Üye
  amin kardeş Rahman razı olsun

 11. 11
  Hüsran
  Hüsran`a Uğramak
  Müslüman itikad sahibi bir insandır. Her an onu görüp gözetleyen bir yaratacısının olduğunu bilip tüm elem ve korkudan uzak emin olur. Çünkü bilir ki Allah dilemedikçe ona hiç kimse bir zarar vermeyecektir.

  Korku ve nazar gibi şeylerden korunmak için dua etmek ve âyet ile hadis gibi şeyleri yazıp taşımak dinen caizdir. Abdullah bin Ömer Peygamberden (sav) şöyle rivayet etmiştir: "Sizden biriniz uykuda korkarsa şöyle desin: Allah'ın gazab ve azabından ve kullarının şerrinden, şeytanların vesvesesinden ve yanıma gelmelerinden eksikliği olmayan Allah'ın sözlerine sığınırım" O zaman, hiçbir şey ona zarar vermez. Abdullah bin Amr onları temyiz çağına gelen çocuklarına öğretir, temyiz çağına gelmeyen çocukları için yazıp onların boynuna asardı (Ebu Davud, Nesâî, Tirmizî).

  Cinni şeytanların şerrinden korunmak için Felak ve Nas sürelerini okumayı Peygamberimiz tavsiye etmektedir.

  SİE

  korkudan vesveseden Allaha sığınırız

 12. 12
  Misafir

  Reklam


  selamün aleykum kardeşlerim bende aynı sorun var.baska zaman olmuyo gece bile bi yerlere gidecek kadar cesaretliyim.kolay korkmam ama namaz kılarken arkamdan biri gelecek gibi veya bi cıtırtı duysam falan filan işte.geçen gün birden çıtırtı geldi anam nasıl korktum hemen selam verdim namazı bozdum anlayacagınız.okuduklarımın anlamını bilsemde kuranı kerimde yazanları bilsemde oluyo.namaza yeni başladıgımda yoktu.namazı tam kılmaya tadili erkanını herşeyi tam ilmihalden hakikat yayınlarından öğrendim işte ozaman korkmaya başladım.bi yandan seviniyorum tabi şeytan boş adamla uğraşmaz diye bu namazıma huzur veriyo tabi ama işte korkuyorum evde kılarken bide gündüz ha gecede değil

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu

namaz kılarken korkuyorum

namaz kılarken korkmak

namaz kilarken sanki arkamda biri var

namazda korkuyorumnamaz kilarken korkmakevde namaz kılmaknamaz kilarken korkuyorum