+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sabah Namazının vakti öğleye kadar mıdır? yoksa güneşin çıkışıyla biter mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Sabah Namazının vakti öğleye kadar mıdır? yoksa güneşin çıkışıyla biter mi?

  Reklam  Yorum: Sabah Namazının vakti öğleye kadar mıdır? yoksa güneşin çıkışıyla biter mi? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Sabah Namazının vakti öğleye kadar mıdır? yoksa güneşin çıkışıyla biter mi?
  S.a.
  Bir namazın vakti diğer namazın vaktinin girmesiyle bitmeli degil midir?
  Ilk vakti kacirilmis bir namaz kalan vaktinde neden kaza niyetiyle kılınsın, diğer vakit girmemiş ki?
  Sünnetin kazasının olmasi dogru mudur?

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Sabah Namazının vakti öğleye kadar mıdır? yoksa güneşin çıkışıyla biter mi?


  Reklam


  Aleykum selam. Bir namaz vakti için belirlenen süre vardır o süre geçmeden namaz eda olarak kılınır kaza edilmez. Sabah namazı hariç diğer vaktin girmesi ile bütün vakitlerin süresi dolmuş olur. Sabah namazı ise güneşin doğması ile birlikte vakti biter. Sünnetlerin kazası ise olmaz. Sadece kaçırılan sabah namazı eğer aynı günde öğlene kadar kılınacaksa sünneti ile birlikte kılınır.

 3. Misafir
  Sabah güneş doğmadan kılınması gerekir eğer kilamazsak öğle namazı girmeden yine kılınır ama sevabı azalır ama normal olan sabah namaz vaktinde kalkmaktir

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
sabah namazı ne zamana kadar kılınır diyanet,  sabah namazı kaça kadar kılınır diyanet,  sabah namazı vakti ne zaman biter,  sabah namazı öğlene kadar kılınabilir mi,  sabah namazi oglene kadar kilinirmi,  sabah namazı hangi vakte kadar kılınır,  sabah namazı saat kaça kadar kılınabilir diyanet