+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sabah Namazının vakti öğleye kadar mıdır? yoksa güneşin çıkışıyla biter mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir
  Reklam

  Yorum: Sabah Namazının vakti öğleye kadar mıdır? yoksa güneşin çıkışıyla biter mi?

  Reklam  Yorum: Sabah Namazının vakti öğleye kadar mıdır? yoksa güneşin çıkışıyla biter mi? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Sabah Namazının vakti öğleye kadar mıdır? yoksa güneşin çıkışıyla biter mi?
  S.a.
  Bir namazın vakti diğer namazın vaktinin girmesiyle bitmeli degil midir?
  Ilk vakti kacirilmis bir namaz kalan vaktinde neden kaza niyetiyle kılınsın, diğer vakit girmemiş ki?
  Sünnetin kazasının olmasi dogru mudur?

 2. 14
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Sabah Namazının vakti öğleye kadar mıdır? yoksa güneşin çıkışıyla biter mi?


  Reklam


  Aleykum selam. Bir namaz vakti için belirlenen süre vardır o süre geçmeden namaz eda olarak kılınır kaza edilmez. Sabah namazı hariç diğer vaktin girmesi ile bütün vakitlerin süresi dolmuş olur. Sabah namazı ise güneşin doğması ile birlikte vakti biter. Sünnetlerin kazası ise olmaz. Sadece kaçırılan sabah namazı eğer aynı günde öğlene kadar kılınacaksa sünneti ile birlikte kılınır.

 3. 15
  Misafir
  Sabah güneş doğmadan kılınması gerekir eğer kilamazsak öğle namazı girmeden yine kılınır ama sevabı azalır ama normal olan sabah namaz vaktinde kalkmaktir

 4. 16
  Misafir
  Bilali habeşi uyuya kalmisti oysa sabah namazına kaldıracaktı kabileyi uyandığında güneş doğmuştu peygamber efendimiz niye kaldırmadın diye sorduğunda bilal seni uyutan benide uyuttu efendim dedi bir müddet kabileyi yürüttü efendimiz kerehat vakti geçince bilale döndü be dediki kamet getir ve namazı normal kıldılar.insan uyuduğunda Allah ruhu gasbeder o salmadıkça uyanamaz insan hadis de veya ayette geçer...ki imam buharinin en sağlam hadis kitaplarında da yazar bir kimse uyuya kalsa veya unutmuş olsa uyandigin da o geçen vaktin namazını kılabilir ha fazilet konusunda işler değişebilir...insanlar kurana göre yorumlarlar şuanda oyun bu hadis inkarciligi kuranda namaz kil der ama nasıl kılınacağı yazmaz Allah bizi kuran sünnet deb ağırnas in inşallah

 5. 17
  #UguR
  Moderatör
  Sabah namazı Güneş doğduğunda bitmiş olur, eğer kılmadıysanız kerahet vaktinin çıkmasını bekleyip kaza etmeniz gerekmektedir. Öğleden önce sünneti ile sabah namazı kaza edilmektedir.

 6. 18
  Misafir
  Arkadaşlar sabah namazı güneş doğarken biter. Öğle den önceki kerahata kadar sünneti ile farzı kaza edilerek kılınır. Bu zamandan sonra sadece farzın kazası kılınır.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

sabah namazı ne zamana kadar kılınır diyanet

sabah namazı kaça kadar kılınır diyanet

sabah namazı vakti ne zaman biter

sabah namazı öğlene kadar kılınabilir mi

sabah namazı hangi vakte kadar kılınır

sabah namazi oglene kadar kilinirmi

sabah namazı saat kaça kadar kılınır diyanet