+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Erkeklerde Gece Boşalması Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Efe2007
  Üye
  Reklam

  Erkeklerde Gece Boşalması

  Reklam

  Erkeklerde Gece Boşalması Mumsema Arkadaşlar Erkeklerde Gece Boşalması gusül gerektirir mi ? Ben bazı haftalar çok sık oluyorum, iki de birde banyoya girince aileden sorular gelebiliyor onun için soruyorum. Allahın rahmeti üzerinize olsun

 2. OGOG
  AZA

  --->: Erkeklerde Gece Boşalması


  Reklam


  Elbette boy abdesti gerekir.

  Çok sık olmasına halk dilinde bel gevşekliği (erken boşalma ile karıştırıyorlar, oysa bu değil) denir. bazen bir rahatsızlıktan bazen de geceleri üşümekten kaynaklanır.

 3. Hoca
  erimeye devam...
  İhtilam Nedir? İhtilam Guslü gerektirir mi?


  Sözlükte "rüya görmek, ergenlik çağına ulaşmak" anlamlarına gelen ihtilâm, dinî bir kavram olarak, buluğ çağına ulaşmak ve yetişkin erkek veya kadının uykuda orgazm olması, rüyasında cinsel tatmine ulaşmasını ifade eder.
  Kur'ân-ı Kerîm'de ihtilâm kelimesi geçmemekle birlikte, kendisinin türetildiği hulum kelimesi ve çoğulu olan ahlâm, 5 âyette 6 defa geçmektedir. Bunlardan ikisi buluğ çağına ulaşmak (Nûr, 24/58-59), üçü rüya (Yûsuf, 12/44; Enbiyâ, 21/5) ve biri de akıl (Tûr, 52/32) anlamında kullanılmıştır.
  İhtilâm, guslü gerektiren mânevî kirlilik hallerinden biridir. İhtilam olan kişi, gusletmeden namaz kılamaz, Kur'ân-ı Kerim veya Kur'ân'dan âyet okuyamaz ve bunlara dokunamaz, Kabe'yi tavaf edemez, camiye giremez. Oruçlu iken ihtilam olmak, oruç, itikaf, hac gibi ibadetlere zarar vermez. Ancak, en kısa zamanda gusletmesi gerekir. Bir kimse, rüyasında cinsel münasebette bulunduğunu görse de, uykudan uyandığında ıslaklık görmemesi halinde gusletmesi gerekmez. Buna karşılık, rüya gördüğünü hatırlamamakla birlikte, uyandığında meni görmesi halinde gusletmesi gerekir. Ancak görülen ıslaklığın meni mi yoksa başka bir şey mi olduğu hususunda şüpheye düşülmesi halinde ise, fakihlerin çoğunluğuna göre yıkanması gerekir, fakat Hanefîlerden Ebû Yûsuf'a göre, rüyasında ihtilam olduğunu hatırlamaması halinde gusletmesi gerekmez. İhtilâm, kişinin çocukluk döneminden çıkıp, ergenliğe ulaştığının bir alameti olarak kabul edilmiştir. Böylece, akıllı olmak şartıyla, bütün hukukî ve dinî hükümler açısından tam ehliyete sahip olur.

 4. Misafir
  sabah namazından önce veya sonra sıklıkla boşalıyorum (bazen zevk suyu , bazende meni ).bunun için çok sıkıntı çekiyorum ,zevk suyu olduğunu görünce boy abdesti almak zorunlumu ? öğrenci olduğum için sürekli elbise yıkamakta sıkıntı çekiyorum.

 5. Misafir
  Gece bosalmasai ergenlikte ne zaman biter rahatsiz olmaya basladim.

 6. halilcan
  Devamlı Üye
  kişiye göre değişir. gün içinde kendinizi tutun kızlara bakmayın, zaten günah hemde gece boşalmanıza neden olur böyle şöyler.

 7. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  Arkadaşlar Erkeklerde Gece Boşalması gusül gerektirir mi ? Ben bazı haftalar çok sık oluyorum, iki de birde banyoya girince aileden sorular gelebiliyor onun için soruyorum. Allahın rahmeti üzerinize olsun
  gelen meniden dolayı gusul gerekir.

  Gece bosalmasai ergenlikte ne zaman biter rahatsiz olmaya basladim.
  kesin bir tarih ve zaman verilemez. Süresi belli olmaz

 8. Misafir
  16 yasındayım 6 veya 7 aydır gece boşalması oluyor ne zaman biter

 9. Misafir
  aynısı bende de oluyor 16 yasındayım 8 aydır oluyor

+ Yorum Gönder
gece boşalması,  erkeklerde gece boşalması,  gece boşalma,  gece bosalmasi,  gece boşalınca,  uyandığında boşalmış olmak,  her sabah uyandıgımda boşalm