+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Soru cevap dini Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mrtcvk
  Devamlı Üye
  Reklam

  Soru cevap dini

  Reklam

  Soru cevap dini Mumsema Arkadaşlar sizlere çok sorulan soruların bazılarını yazmak istedim ve yanların'da cevapları bulunmakta.
  ---------
  Soru: Abi ya ben Ekmek yediğim'de hiç kırıntılarını yemem bazen gazete ile toplarım dökerim...Acaba günahmıdır?
  Cevap: Arkadaşım tabiki günahdır...Sen ekmek kırıntılarını yemezsen üstelik bunları döküyorsan büyük günahdır yapman gereken kırıntıları'da beraberinde yemektir..
  ---------
  Soru: Arkadaşlar benim bir sorum olacaktı..Acaba orucumuz bozulduk'tan sonra yemek yemelimiyiz?
  Cevap:Eğer oruç tutup'ta bozulursa kesinlikle yemek yeme..Orucun bozulmamış gibi tutmaya devam et..Kaza'ya kalır bozulursa zaten..Dediğim gibi asla yemek yeme..
  ---------
  Soru: Merhaba bildiğiniz gibi oruç tutmak bazılarına göre zordur..Zor olduğunu düşünenler orucu bozulmasın diye gününü uyuyarak,oynayarak,televizyon izliyerek geçirir acaba bu yapılan günahmıdır?Bunun yerine ne yapılmalı?
  Cevap: Dostum oruç tutup'ta gününü uyuyarak,televizyon izliyerek geçirirsen bu tabiki günahdır...Mesela nasıl oruç tutup sevaba girersen ama bunları yaparsan biraz zor...Senin yapman gereken uyumak yerine dışarı çıkıp sevab işlemek,namaz kılmak vb. şeyler yapmaktır..Bunları yaparsan sorunun kalmaz...
  ----------
  Soru: Arkadaşlar ben uyuduktan sonra rüyam'da mastrbasyon yapıyordum...Film izliyordum uyandığım'da ıslaklık vardı acaba abdest almam gereklimi?
  Cevap: Dostum eğer ıslaklık varsa abdest almanı öneririm.Abdest alacaksan'da Gusü-l abdesti al kafan gönlün rahat olsun.
  ----------
  Soru: Arkadaslar yıllardır kafama takılan bir soru var acaba Alevilerin'de namaz kılması şartmıdır?
  Cevap: Dostum tabiki alevilerin'de namaz kılması gereklidir.Alevilerin ibadet şekilleri farklı onlar Cami ye gitmek yerine Cem evlerine giderler.İbadetlerini orda yaparlar..Tüm müslamanların namaz kılması şarttır..
  ----------
  Soru: Arkadaslar ben yeni abdest almayı öğrendim..Gördüğüm kadarıyla abdestler Namaz kılmadan önce temiz olmak için alınıyor acaba namaz dışında'da alınabilirmi?
  Cevap:
  Abdest namaz disinda da alinabilir tabi hatta Efendimiz guzel abdest almanin faziletini söyle buyurmakta:(Abdeste devam et ve guzel abdest al ki, omrun uzasin .) [Haraiti] (Guzel abdest alip camiye giren ALLAH'in misafiri olur. ALLAHu teala da misafirine mutlaka ikram eder.) [Beyheki](Guzelce abdest aldiktan sonra "Eshedu en la ilahe illALLAHu vahdehu la serikeleh ve eshedu enne Muhammeden abduhu ve Resuluhu" diyene Cennetin sekiz kapisi acilir.) [Nesai] (Guzelce alinan abdest, imanin yarisidir .) [Ibni Hibban] (Ilk sorgu abdestten olacaktir. Abdesti guzel ise, sira namaza gelir.) [Beyheki] (Hicbir gunahkar yoktur ki, guzelce abdest alip iki rekat namaz kilarak magfiret dilesin de, affedilmis olmasin.) [Tirmizi] (Guzelce abdest alip namazini cemaatle kilanin butun gunahlari affolur.) [Muslim] (Guzelce abdest alan gunahlarindan siyrilmis olur.) [Buhari] (Guzelce abdest alip bir din kardesini ziyaret eden, Cehennemden uzaklasir.) [Ebu Davud] (Gunes yukselince [israk vaktinde] guzelce abdest alip iki rekat namaz kilanin butun gunahlari affolur.) [I.Ahmed] (Sogukta, sicakta guzelce abdest almak, gunahlara kefaret olur.) [Muslim] (Guzelce abdest alip, husu icinde namaz kilmak, kucuk gunahlara kefaret olur. Bu durum omur boyu devam eder.) [Muslim]
  ------------------
  Arkadaslar saat Gece 3:14 sabahlamak istedim bugün.Sabahlarken hep bilgisayar ile sabahlıyorum yine bilgisayar ile sabahlıcam ama bu sefer yararlı şeyler yapıyorum inşallah beyenirsiniz.Hepsini sizler için seçtim topladım...Herkese Kolay gelsin... 2. İsrâ
  İsrâ

  --->: Soru cevap


  Reklam


  kaynak nedir

 3. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  kanyak nedir
  Kanyak değil kaynak nedir demek istemiş arkadaş. Kanyak bir içki çeşididir. Ben de konunun içinde nerede geçiyor kanyak kelimesi diye arıyordum

 4. İsrâ
  İsrâ
  kusuruma bakmayin gece cok gec saate okudum o yüzden sanirim iki harfin yerini degistirmisim

 5. Abdullatif
  seyyah
  Soru: Merhaba bildiğiniz gibi oruç tutmak bazılarına göre zordur..Zor olduğunu düşünenler orucu bozulmasın diye gününü uyuyarak,oynayarak,televizyon izliyerek geçirir acaba bu yapılan günahmıdır?Bunun yerine ne yapılmalı?
  Cevap:
  Dostum oruç tutup'ta gününü uyuyarak,televizyon izliyerek geçirirsen bu tabiki günahdır...
  Kaynak nedir hakikaten?


 6. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  kaynak önemli elbet , dikkat edelim inşaAllah

 7. mrtcvk
  Devamlı Üye
  Ben bir çok sitedeki sorular toplayıp birleştirdim anlıyacağınız kaynak benim

 8. Misafir
  dinen dömuz yemek günah oluyor lakin çocuğa tecavüz günah deyilse o zaman benim gibiler domuz yemesi için bır fetva verilse olmazmı saygılarımla

 9. Misafir
  bana bir hristian sormuş neden hz Muhammed (S.A.S) hz Aişeyi 6 yaşında aldı?peygamberin yaptigini yapmak sunnet o zaman sizde gidin 6 yasinda cocukla evlenin

 10. ACİLSERVİS
  Administrator
  O Hristiyana peygamberime iftira atıyorsun diyemedin mi Müslüman. Hz Aişe 18 veya 19 yaşındaydı evlendiği zaman. İftira atmayın ve ortak olmayın.

 11. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Hz Aişe nikahı 9 yaşında kıyıldı 18 yaşında evlendi
  Amaç üzüm yemek değil bunların amaç bağcıyı dövmek! !

+ Yorum Gönder