+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mahrem bir konu: Kadının boşanması için geçerli bir sebep midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. halil akyaz
  Üye
  Reklam

  --->: mahrem bir konu: Kadının boşanması için geçerli bir sebepmidir?

  Reklam  --->: mahrem bir konu: Kadının boşanması için geçerli bir sebepmidir? isimli yazı www.Mumsema.com--->: mahrem bir konu: Kadının boşanması için geçerli bir sebepmidir?
  .Rabbim karşımıza böyle helali haramı bilmeyen kulları çıkartmasın.Dua ile ALLAH hepinizden razı olsun

  esselamu aleykum verahmetullah ve berekat.


  bu nasıl bir istek kardeşim inşaAllah karşımıza helali ve haramı bilmeyenlerden daha çok insan çıkar.ve birileride onlara helali ve haramı gerçek manada öğretirde o insanları delaletten kurtarırlar....bu ve buna benzer insanlar karşımıza çıkmassa olurmu...kendimiz çalıp kendimiz oynarsak...ben oluruz.
  benliğe bürünmekten benlikte yok olmaktan sakınmamız lazım zira insanı felakete sürükler.Allahla arasını açar.Allahla arası açılan ebedi mahrumiyet içindedir.yazık olur..onun için daha çok çıkmalı karşımıza.Allaha emanet ol.

 2. Misafir

  Cevap: mahrem bir konu: Kadının boşanması için geçerli bir sebepmidir?


  Reklam


  Hocam erkek cinsel organı hic uyanmiyor sadece meni varsa ve bu kişi eşini yıllardır yalanlarla uyutuyorsa ilişki bu kadın orgazm olamiyorsa ve doktor kadına şu şekilde yaparsan çocuk olur diyorsa buda yetmiyor erkek eşini çocuğunu ihmal edip bağırıp çağırıyor hem suçlu hem güçlü çocukları oluyor doktor tavsiyesiyle ayrı yatiyorlarsa erkek canı isteyince gel beni mutlu et git diyorsa bunun yeri nedir

 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  doktor tavsiyesiyle ayrı yatiyorlarsa erkek canı isteyince gel beni mutlu et git diyorsa bunun yeri nedir
  İslam dinine göre bu boşanma sebebidir.
  Doktor tedavisi için bir sene ona süre verir hala erkeklik organı uyanmıyorsa boşamak kadının hakkıdır.

 4. Misafir
  Ters iliski Haram'dir Kadin olarak bir Hoca'ya gidip bunu bildirdikten sonra, Hoca Kocanizi yanina cagirir ikaz eder, eger Koca devam ederse, isterse, zorlarsa Hoca'ya tekrar gidip söylemek mecburiyetindesiniz ( mecbursunuz cünkü bunu destekleyen Allah'a karsi gelmek demek olur) Koca akillanmiyor ise Bosamak mecburiyet olur.

  Bakara, 2/222-223)

  “Karısı ile ters ilişkiye girenler, Allah’ın rahmetinden uzak kalırlar.” (Ebu Davud, Nikâh, 45, Ahmed b. Hanbel, 2/444)

  “… Kadınlarınızla ters ilişkiye girmeyin. Allah hakkı söylemekten çekinmez.” (Tirmizi, Radâ’, 12)

  “Allah, bir erkeğe veya kadına arkasından yaklaşan kimseye rahmet nazarıyla bakmaz.” (Tirmizi, Radâ’, 12; İbn Mâce, Nikâh, 29)

  “Bir erkeğin karısı ile ters ilişkiye girmesi küçük lûtîliktir.” (Ahmed b. Hanbel, 2/182)

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12