+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Burs meselesi hakkında... (yalan bilgi vererek burs almak caiz mi) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ay_yıldız
  Devamlı Üye
  Reklam

  Burs meselesi hakkında... (yalan bilgi vererek burs almak caiz mi)

  Reklam

  Burs meselesi hakkında... (yalan bilgi vererek burs almak caiz mi) Mumsema hocam benim bir yakınım var.mesele burs meseleri.üniversite okuyor kendisi.ve kyk dan burs alıyor.fakat içi rahat değil.çünkü o kyknın formunu doldururken babasının aylık gelirini düşük yazmış.fakat yazdığı kadar düşük değilmiş.ve şu an burs alıyor.onun dışında bütün bilgileri doğru yazdığını söylüyor.fakat yinede işin içine yalan giriyor bence ben ona bişey demedim size sorma gereği duydum.ve benim gördüğüm çevremdeki birçok insanın bunu yaptığı.acaba bu para haram olurmu?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: burs meselesi hakkında...


  Reklam


  hocam benim bir yakınım var.mesele burs meseleri.üniversite okuyor kendisi.ve kyk dan burs alıyor.fakat içi rahat değil.çünkü o kyknın formunu doldururken babasının aylık gelirini düşük yazmış.fakat yazdığı kadar düşük değilmiş.ve şu an burs alıyor.onun dışında bütün bilgileri doğru yazdığını söylüyor.fakat yinede işin içine yalan giriyor bence ben ona bişey demedim size sorma gereği duydum.ve benim gördüğüm çevremdeki birçok insanın bunu yaptığı.acaba bu para haram olurmu?
  babasının maaşını olduğu gibi yazsaydı yinede burs alırmıydı?

 3. ay_yıldız
  Devamlı Üye
  hocam tam olarak bilmiyorum düşük bir ihtimal ama benim kanaatim alamazdı...

 4. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  babasının maaşını düşük göstermekle hem vereni aldatmıştır hemde hak etmediği parayı almıştır.
  ama düşük yazmadığı halde yinede burs verilecek olsa, aldığı helaldir ama yalan söylemiştir tevbe istiğfar etisin..
  Allaha emanet olun


+ Yorum Gönder
kyk burs yalan bilgi