+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Peygamber efendimizin, örtünme konusunda bir hadisi varmış. örtü hadisi hangisi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. HAYRUNİSAGÜLL
  Devamlı Üye
  Reklam

  Peygamber efendimizin, örtünme konusunda bir hadisi varmış. örtü hadisi hangisi?

  Reklam

  Peygamber efendimizin, örtünme konusunda bir hadisi varmış. örtü hadisi hangisi? Mumsema Selamün Aleyküm mumsema üyeleri..... Peygamber efendimizin, örtünme konusunda bir hadisi varmış. Onu çok acil, öğrenmem gerekiyo... Lütfen bilen yardımcı olsun LÜTFENNNNNN!! İnanın çok acil.

 2. mumsema
  Administrator

  --->: Peygamber efendimizin, örtünme konusunda bir hadisi varmış. örtü hadisi hangisi


  Reklam


  Selamün Aleyküm mumsema üyeleri..... Peygamber efendimizin, örtünme konusunda bir hadisi varmış. Onu çok acil, öğrenmem gerekiyo... Lütfen bilen yardımcı olsun LÜTFENNNNNN!! İnanın çok acil.


  Hadisi şerifte, Peygamberimiz, "Hür kadının, yüzünden ve iki eli ayasından başka, bütün bedeni avrettir" buyurdu.
  "Gözlerin zinası (şehvetle) bakmak, dilin zinası (haramı) konuşmaktır." (Buhari)
  (Mecmaul-enhür)

  "Ya Ali! Harama (tesadüfen) bakışın ardından (kasıtlı) olarak tekrar bakma; çünkü, şüphesiz (tesadüfen olan) birincisi sana (muaf)tır ve (kasıtlı olan) sonuncusu sana muaf değildir." (Tirmizi)

  Hazreti Âişe buyurdu ki: Allahü teala, "Mü`min kadınlar başörtülerini yakalarının üzerine salsınlar!" âyetini indirince onlar eteklerinden kesip hemen onunla başlarını örttüler." (Buhari)

  "Ebû Bekir`in kızı Esmâ (ki Âişe validemizin ablasıdır) ince bir elbise ile örtülü olarak Resûlullahın huzuruna girdi. Resûlullah ondan yüzünü çevirdi ve kendi mübarek yüzünü ve ellerini işaret ederek; "Ey Esmâ! Kadın ergenlik çağına ulaşınca vücudunun şurası ve burası dışında kalan yerlerinin görülmesi (gösterilmesi) caiz değildir" buyurdu. (Ebu Davud)

  Hazreti Âişe bildirir: "Resûlullah efendimiz, "Allah`a ve ahiret gününe inanan bir kadın ergenlik çağına varınca yüzü ve elleri dışında herhangi bir yerini açması helâl değildir!" buyurdu. (Buhari)

  Örtülü çıplaklar!
  (Müslim) ve (Muvatta) kitaplarındaki hadisi şerifte, "Örtülü çıplak ve başları deve hörgücü gibi yükseltilmiş kadınlar, Cennete girmeyecek. Kokusunu bile duymayacaklardır. Halbuki, Cennetin kokusu, çok uzaklardan duyulacaktır" buyuruldu. Bu hadisi şerif, kadınların ince, şeffaf veya cilde yapışık dar elbise, çorap, baş örtüsü ile örtünmelerini ve saçlarını, başlarının üstünde küme yapmalarını yasak etmektedir. Böyle örtünmek, çıplak gezmek gibidir.


 3. ay_yıldız
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun hocam...
  VE hocam kuranı kerimde örtünmeye ilişkin tam olarak ne yazılı onuda yazarsanız memnun oluruz...hangi sure ve hangi ayette...?

  NUR SURESİ AYET:31
  "Mümin kadınlara söyle: Gözlerini korusunlar, namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere ziynetlerini teşhir etmesinler. Başörtülerini yakalarının üstüne örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları ellerinin altında bulunan, erkeklerden kadına ihtiyacı kalmamış hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına ziynetlerini göstermesinler. Gizlemekte olduklan ziynetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar."

  AHZAB SURESİ AYET: 59
  "Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlanna (bir ihtiyaç için dışan çıktıklannda) örtülerini üzerlerine almalarını söyle. Onlann tanınmaması ve inciltilmemesi için en elverişli olan budur."

  ARAF SURESİ AYET:26
  Ey Ademoğulları,biz sizin çirkin yerlerinizi örtecek bir elbise ve size 'süs kazandıracak bir giyim' indirdik (varettik). Takva ile kuşanıp-donanmak ise, bu daha hayırlıdır. Bu, Allah'ın ayetlerindendir. Umulur ki öğüt alıp-düşünürler

  BEN BUNLARI BULDUM ARKADAŞLAR...

 4. HAYRUNİSAGÜLL
  Devamlı Üye
  İnanmıyorum... Hocam çok sağolun, şuan ellerim titreyerek bunları yazıyorum... Bende topuz yapıyodum örtünürken, dün camiye teravih için gittiğimde bir abla yanıma geldi ve Peygamberimizin örtünmeyle ilgili bir hadisi var ona bir bak deyip gitti. çok merak ettim, sabahtan beri arayıp duruyorum o hadisi, sayenizde öğrendim... 'CENNETE GİREMEYECEK, HATTA KOKUSUNU BİLE DUYAMAMAK...' İnanılmaz acı bişey. Ama durumun vahimiyetini bilmiyodum öğrenmiş oldum... ALLAH razı olsun... Belkide ahiretimi kurtardınız, çok teşekkür ederim!

 5. Rayyan Emir
  Devamlı Üye
  evet deve horgucunu bende duydum ama cogu insan oyle kapanmakta bogazini sikip arkasini yukseltmekte bilmiyolarmi ki acaba

 6. HAMMADUN
  Emekli
  Elhamdulillah, Ameller niyetlere bağlıdır. Rabbimin ayetleri ve Resulünün sünnetleri de hak'tır.

  Eğer Ameller niyetlere bağlı olmamış olsaydı şu kelime de sizi küfre götürmeye yeterli olabilirdi.....

  İnanmıyorum... Hocam çok sağolun

  İnanmıyorum...

  İnşaallah TÜRKÇE'ye SOKULMUŞ, böylesi kelimelerden de kendinizi kurtarınız.

  İnanıyor ve İMAN ediyorum. Hocam, Allah sizden razı olsun daha yerinde bir cümle olurdu. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 7. menekse23
  Devamlı Üye  Bu üst resimlerde gördükleriniz tam olarak deve hörgücü seklinde baglanmis esarplardir.

  Kusura bakmayin ama tam olarak deve hörgücü ne anlama geliyor. Topuzun kendisini belli etmemesinimi? Yoksa Topuzun bas hizasindan daha yüksek yapilmasini...
  Yani asagiki resimlerdeki uygunmu?

  Cevaplariniz icin simdiden Allah razi olsun

 8. zeynep_im
  Devamlı Üye
  onlarda kesinlikle doğru örtünme biçimi değil.
  başörtü örtüldüğü zaman başta kesinlikle bi saç şekli belirtilmeyecek.
  saç ensede toplanacak.
  ve eşarplar omuzlara sarkıtılacak. göğüs üstüne gelcek yani.
  nur ve nisa süresinde böyle geçiyor.
  Hz. Aişe'nin huzuruna, ince baş örtülü bir gelin getirilmişti. O, şöyle dedi: "Nur suresine inanan bir kadın bunu örtünmez."
  zaman fitne zamanı rabbim yardımcımız olsun..
  rabbim cümlemizi doğru yol üzere eylesin inşallah..

 9. menekse23
  Devamlı Üye
  Allah razi olsun kardesim...
  Ne yazikki islama yönelen herkes ilk önce bu modacilarin örtünme bicimlerine bakiyorlar...
  Halbuki yol kuranin yoludur...

 10. cheshdeniz
  Üye
  Insanlar acayip inkarcı olmus madem inanmıyorsunuz gidin bir hastaneye insanlar nelerin mücadelsini veriyor yada bir cenazeye hidayet allahtandır insallah biz ıslah oluruz benim merak ettiğim olaydı erkek olmama rağmen günümüzdeki kızlar kısın açamadı diye yaza kadar çatlıyor birde her sene değisik bir yerler ve kıyafetler allah bu moda denen illetin belasını versin herkeze saygılar deniz erön

 11. Misafir
  Selamun aleykum..deve horgucune katsi olan bir kardesiniz olarak bende sunu soylemek isterim..ben hadisin gercekliligi konusunda bir suphe icindeyim,ne demek cennete giremeyecek kokusuni dahi duymayacak..boyle bir sey olabilirmi ya..Rabbimin merhameti oyle buyukki kafir bile musluman olunca cennete girebiliyorsa nasil iman etmis bir kisi bir hatasi yuzunden cennetin kokusunu alamayacak..bu cok yanlis geliyor bana..yinede Rabbime siginiyorum ama Resulu ekremin boyle birsey soyledigine inanamiyorum...bence bu hadis arastirilmali..her duyulan gercek hadis deyildir..cunki cok yalan yanlis hadisler vardir onumuze sürülen....evet deve horgucu cok cirkin duruyor mu'mine hanimda ve bende hic tasvip etmiyorum ama bir hadis soylerken iyice arastiralim lutfen...selamlarim ile..

 12. Misafir

  Reklam


  Allah razı olsun örtünme ile ilgili bilgi edindim

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu