+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Peygamber efendimizin, örtünme konusunda bir hadisi varmış. örtü hadisi hangisi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. halilcan
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Peygamber efendimizin, örtünme konusunda bir hadisi varmış. örtü hadisi hangisi?

  Reklam  Cevap: Peygamber efendimizin, örtünme konusunda bir hadisi varmış. örtü hadisi hangisi? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Peygamber efendimizin, örtünme konusunda bir hadisi varmış. örtü hadisi hangisi?
  ayetleri ve hadisleri okuyup kafaya göre yorumlamamak lazım.


  LİNK VERMEK YASAKTIR

 2. Misafir

  Cevap: Peygamber efendimizin, örtünme konusunda bir hadisi varmış. örtü hadisi hangisi?


  Reklam


  ben saç topuzumu hörgüç şeklinde yapmıyordum ama çevremdekiler durmadan topuzumu eleştirdiler o yüzden bende artık topuzuma tülbent sarıyorum ama çok büyük olmuyor günah mı?*??

 3. Misafir
  Ben yillardir namaza başlamak istiyordum ama bir turlu niyetimi yerinegetirmedim ve en sonunda uc haziran günü kapanarak Allaha yonelmeye basladim o gün arkadaslarimin yanina gittim normalde kapali biri olmadigimdan evdede giyinebilecegim teseddurlu fazla kitafet yoktu. Cevreden bakilinca perisan gorunur sekilde disari ciktim ama teseddurluydum ve arkadaslarimin yanina gittigimde yorumlari pek ic acici olmadi su bahsettiginiz tepeden topuz konusunda tartistik hic birimizde gunah oldugunu bilmiyoruz tabi neyse bana tepeden toplamasini ogrettiler yapmasini pek sevmesemde beceremesemde dort bes gun oyle gezdim ve en dogruyu bulmak icin herkesten yorum aliyordum bugun bi kapali arkadadimla daha konustum sen nasil yapiyorsun tepedenmi topluyorsun boylemi yapilmasi gerekiyor gibisine ve sağolsun ki arkadasim bunun dogru olmadigini ve hadislerde aciklandigini bana soyledi bende bugün baktim aradtirdim sizin burdaki paylasimlarinizdan dogruyu tam olarak ogrendim. ALLAH HEPINIZDEN RAZI OLSUN.

 4. Misafir
  Hocam benim ortume karsi cikiyorlar.ben ne yapiyom bu durumda cok denedum ama bacarmadim.

 5. Misafir
  Sayın misafir;
  Lütfen hadisler hakkında öyle düşünmeyin. Birincisi hadis ravilerinin hadis nakletme hakkındaki titizliklerini bilseniz böyle düşünmezdiniz. İkincisi bahsettiğiniz hadis Sahihi Müslim'de geçiyor. Sapık fırkalar bile Müslimdeki hadisleri inkar edemiyor.
  Kaldı ki, Sahihi Müslim ve Sahihi Buhari şöyle dursun; Hz. Muhammed s.a.v. sahih ve zayıf bütün hadislerle amel etmemiz gerektiğini yine bir hadisi şerifinde belirtmiştir. Ben zayıf hadisleri kabul etmem diyen birisi Ehli Sünnet çizgisinden ayrılmıştır.

  Ey Müslüman Bayanlar kendinizi seviyorsanız;
  Allah c.c ve Resulü'nün s.a.v. istediği gibi örtünün. Dar elbise ve deve hörgücünden kaçının.
  Allahu Teala perdeyi kaldırırdı ve Muhammed aleyhi salatu selam günümüzdeki her şeyi görürdü.
  Yoksa deve hörgücü ve giyinmiş çıplaklığı nereden bilecekti. Nitekim o zamanki islam alimleri, hadis ravileri imam Müslim ve imam Buhari bu hadisi kitaplarına yazarken bile hadisi anlayamamışlar. Demişler ki bir insan nasıl hem giyinmiş hem çıplak olabilir.
  Ama 2000 li yıllardaki alimler baş örtülü olup da dar giyinen, pantolon giyinen kadınları görünce o zaman anlamışlar giyinmiş çıplaklığı.

 6. Misafir
  “Ümmetimin son dönemlerinde bir takım adamlar olacaktır. Erkekler gibi eğerlerin (bineklerin) üzerine binip cami kapılarına ineceklerdir. Hanımları ise giyinik uryandır, (giyinik çıplaktır), başları üzerinde arık deve hörgücü gibisi vardır. Onalara lanet edin. Zira onlar lanet olunmuşlardır.”*(Ahmet b.Hambel - müsned nr.6786, Ibn-i Hibban sahih nr:5655-7347)

 7. Misafir
  Peygamber.efendimiz.bir kadinin nasil.giyinmesini.istemstir.

 8. Misafir
  Allah sizlerden razi olur insAllah.cok guzel anlatmişsiniz hadisleri.bilmediklerimide Allahin izniyle ve sizin vasitanizla ogrendim tesekkur ederim

 9. Misafir
  Selamın aleyküm AHZAB SURESİ AYET: 59
  "Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlanna (bir ihtiyaç için dışan çıktıklannda) örtülerini üzerlerine almalarını söyle. Onlann tanınmaması ve inciltilmemesi için en elverişli olan budur."*Aslinda bu ayetten sonra insanlarin onu bunu soyleyip yeni seyler cikarmasina hic bir gerek yok ayat acik ve net ayeti iyi okumak gerek ve ayetin şerhini okumak gerek. Zaten ayette taninmamak gerektiyini soyluyor eee sizler yuzunuz acik olarak disari cikarsaniz herkes sizi tanir demek neymiss herkes ayeti iyi okuyacak ce ayette yuzun tamamininda kapatilmasi ve taninmamasi gerektiyini acik acik bildirmistir bizi yaratip bizi yoneten Allah. Burda hadîsin (cennetin kokusunu dahi alamayacaklardan kasıt olayın büyüklüğü vurgulanıyor yani Allah emretmiştir Resul size bunu açıklamış ve sizi böyle bir amel den nehyetmistir artık siz bunun aksini yaparsanız elbette allah bunun karşılığı olarak dilerse size azap eder dilerse bağışlar Allah merhamet sahibi oldugu gibi allahin gazabida var bunuda unutmamak gerek. Emir ortada dileyen bunu uygular dileyen allahın emrine aşı olup yüz çevirir. Kalkıpta ben buna inanmıyorum hadis şöyle oldu böyle oldu demeyin hadis allah resulunun allahtan aldığı vahilerdir yani allah Resulü hiç bir şeyi boş yere söylemez tıpkı bu ayette olduğu gibi. Onun her sözü Vahi iledir Necim 3.4 yani ve şunu da eklemek isterim hayatında şirk ve küfür olmayan herkes cennete girecektir. Ancak şirkin küfrün dışında kalan günahları allahın dilemesine kalmıştır allah dilerse azap eder dilerse bağışlar. Kim allaha şirk koşarsa onun varacağı yer ateştir. Şüphesiz Allah kendisine şirk koşulan asla bağışlamaz bunun dışındaki günahları dilediyinde bağışlar (Nisa 48.116) kim Allaha şirk koşarsa allah ona cenneti haram kılmıştır varacağı yer ateştir. (Maide-72)
  Küfredip kafir olarak ölenlere allah asla bagislamayacaktir (Ali İmran 91)

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
örtünme ile ilgili hadisler,  örtünme ile ilgili ayetler,  örtünmeyle ilgili hadisler,  örtünmeyle ilgili ayetler,  deve hörgücü gibi örtünen kadınlar,  örtünmek ile ilgili hadisler,  peygamber efendimizin başörtüsü ile ilgili hadisleri