+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz kılmak namaz kılmayı yeni öğreniyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mrtcvk
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namaz kılmak namaz kılmayı yeni öğreniyorum

  Reklam

  Namaz kılmak namaz kılmayı yeni öğreniyorum Mumsema Arkadaşlar ben namaz kılmayı yeni öğreniyorum.Namaz kılmanın temelini öğrendim namaz kılmaya geldiğimde namazımı kılarken dualardaki kelimeleri yanlış söylesem vb. hatalar yapsam ne olur arkadaşlar allah yinede duyarmı bizi yanlış söylersek günahamı gireriz.????

 2. fecr
  Üye

  --->: Namaz kılmak


  Reklam


  sureleri doğru öğrenmeye gayret edelim inşaAllah  El-Fevaid kitabında deniliyor ki: "Namazda kıraatte fahiş hata yaptıktan sonra dönüp onu doğru okuyan kimsenin namazı bozulmaz. İ'rablarda da hatâ yapıp sonra bunu düzeltenin de namazı caizdir." (Bk. Celal Yıldırım, Kaynaklarıyla İslam Fıkhı, Uysal Kitabevi: 1/285-286.)

  Namazlarda okunan sürelerda hata yapılırsa bakılır, eğer mana bozuyorsa namaz bozulur. Mana bozulmadığı takdirde namaz bozulmaz.

  Zammı süreyi okurken hata edilse ve o hatayı düzeltmek için baştan alınırsa veya başka sureye geçilirse sehiv secdesi gerektirmez. Ancak sure okunmasa veya yanlış yapılıp baştan alınmazsa sehiv secdesi gerekir.

  SİE

 3. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Arkadaşlar ben namaz kılmayı yeni öğreniyorum.Namaz kılmanın temelini öğrendim namaz kılmaya geldiğimde namazımı kılarken dualardaki kelimeleri yanlış söylesem vb. hatalar yapsam ne olur arkadaşlar allah yinede duyarmı bizi yanlış söylersek günahamı gireriz.????
  öğreninceye kadar bildiğin şekilde oku ama mutlaka bilen biri yanında doğruluğunu kontrol ettir kardeş.
  yanlış yapma korkusuyla namazı terketmek büyük hatadır ve şeytanın oyunudur.
  yanlış yaparım korkusuyla asla ibadet terkedilmemelidir.

  Fatiha ve tahiyyat bilmen gerekenlerdir. diğer duaları bilmesende namaz olur ama bu ikisini bilmek zorundasın. önceliği fatiha süresi ve tahiyyata ver daha sonra diğerlerinide inşalah öğrenirsin.
  Allah cc yardımcın olsun ve seni bilen, sana öğreten kişilerle karşılaştırsın


+ Yorum Gönder
namaz öğreniyorum