+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sabah namazı geç kalınınca Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. czacar
  Üye
  Reklam

  Sabah namazı geç kalınınca

  Reklam
 2. yusuf0571
  !!!!!!!!!!

  --->: sabah namazı geç kalınınca


  Reklam


  kardeş ilk niyet ettim Allah rızası için bugünkü kılamadığım sabah namazının sünnetinin kazasını kılmaya dersin kılarsın.ardından niyet ettim Allah rızası için bugünkü kılamadığım sabah namazının farzının kazasını kılmayaAllah kabul etsin....güneş doğdukdan 45-50 dakka sonra kılmaya başlayabilirsin

 3. islamdostu
  hizmetkar
  niyet ettim Allah rızası için bugünkü kılamadığım sabah namazının kazasını kılmaya

 4. srf
  Üye
  Selamun Aleyküm güneş doğduktan 45 - 50 dakika sonra demişsiniz de kafama takıldı şimdi izninizle sormak istedim misal güneş doğmaya hazırlandığı o kırmızılaştığı zaman dan tam 1 saat sonra ben kaçırdıysam sabahımı kılarım kıldıysam eger o zaman yıne o saatte işe gitmeden duha namazı diye kılıyorum ama yanlışlıkmı yapıyorum yoksa... Rabbim razı olsun.

 5. Şema
  el-âsa limen âsa
  Selamun Aleyküm güneş doğduktan 45 - 50 dakika sonra demişsiniz de kafama takıldı şimdi izninizle sormak istedim misal güneş doğmaya hazırlandığı o kırmızılaştığı zaman dan tam 1 saat sonra ben kaçırdıysam sabahımı kılarım kıldıysam eger o zaman yıne o saatte işe gitmeden duha namazı diye kılıyorum ama yanlışlıkmı yapıyorum yoksa. Rabbim razı olsun.
  Kardeş sorularınızı biraz daha anlaşılır yazarsanız uygun cevaplar alırsınız.
  Sabah namazını kaçıran, güneş doğduktan bir saat sonra kaza eder.
  Kaza ettikten sonra da duha namazı kılabilir.

 6. srf
  Üye
  doğduktan bir saat sonra derken ben bunu anlayamıyorum doğup tamamen etrafı aydınlatmaya başladığından sonra ki 1 saattemi kılmaya başlarız örn: takvimde 6.00 güneşin doğduğu yazıyor ben 6:00 kalktığımda bu durumda sabah namazımı kaçırmış oluyorum ve ben ne hangi satte namazımı kılmaya başlamalıyım ve duha namazının saatı da kaç olmalıdır. İnş güzel anlatabilmişimdir cvp için Rabbim razı olsun inş.

 7. Şema
  el-âsa limen âsa
  örn: takvimde 6.00 güneşin doğduğu yazıyor
  bu durumda saat 7 de kılman gerekir hanefi mezhebine göre.
  Şafii mezhebine göre beklemeniz gerekmez.

+ Yorum Gönder