+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cenazenin defni hakkında bir soru? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ELİZAN
  AciZ BiR KuL
  Reklam

  Cenazenin defni hakkında bir soru?

  Reklam

  Cenazenin defni hakkında bir soru? Mumsema kardeşler: bu gün bir akrabamızın cenazesi vardı,ölen kişi bir bayan, cenazesini onbeş sene önce vefat eden kocasının mezarına defnettiler şimdi bir kişilik mezarda iki kişi yatıyor eşi ve kendisi bu defnetme işi islama uygun mudur....teşekkür ederim

 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: cenazenin defni hakkında bir soru???


  Reklam


  kardeşler: bu gün bir akrabamızın cenazesi vardı,ölen kişi bir bayan, cenazesini onbeş sene önce vefat eden kocasının mezarına defnettiler şimdi bir kişilik mezarda iki kişi yatıyor eşi ve kendisi bu defnetme işi islama uygun mudur....teşekkür ederim
  Gömülecek yer imkanı varken 2 kişi bir mezara defnedilemez.

  nedenini sordun mu?

 3. ELİZAN
  AciZ BiR KuL
  nedenini sordun mu?
  evet bende uygun olmadığını söyledim,ancak annemiz böyle vasiyet etti diyerek bu şekilde defnettiler ,böyle bir definin ölmüş olan bu insanlara ne gibi bir zararı olur hocam ..şimdiden Rabbim razı olsun..

 4. Hoca
  erimeye devam...
  bende uygun olmadığını söyledim,ancak annemiz böyle vasiyet etti diyerek bu şekilde defnettiler ,böyle bir definin ölmüş olan bu insanlara ne gibi bir zararı olur hocam ..şimdiden Rabbim razı olsun..
  islami kurallara uymadığı için günahkar olunur. vasiyet edende, uyanda günahkar oldular.

 5. ELİZAN
  AciZ BiR KuL
  Allah razı olsun hocam bende bundan korkuyordum ama orda bulunan hiç kimse bu defin islama uygun değildir diye uyarmadı cenaze sahiplerini bende sadece uygun düşmez demekle yetindim...şimdi keşke ısrar etseydim diye üzülüyorum..

+ Yorum Gönder