+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sevgilinizin olması günahmı yada sevgiliyle ne kadar ileriye gitmek günah Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. anelka123
  Üye
  Reklam

  Sevgilinizin olması günahmı yada sevgiliyle ne kadar ileriye gitmek günah

  Reklam

  Sevgilinizin olması günahmı yada sevgiliyle ne kadar ileriye gitmek günah Mumsema Sevgilinizin olması günah mı ya da sevgiliyle ne kadar ileriye gitmek günah olur cevaplarınızı beklıyorum hepinize şimdiden teşekkurler

 2. hafiz_e
  Devamlı Üye

  --->: sevgilinizin olması günahmı yada sevgiliyle ne kadar ileriye gitmek günah


  Reklam


  bunu gerçekten bilmiyor musunuz? islami eğitim almamış olsanız bile bunun cevabını herkes bilir..bunu sormadaki amacınız nedir?

 3. egitim44
  Devamlı Üye
  valahi bildiğim kadarıyla her türlü zina şekli var.eğer biriyle sevgili olmayı düşünüyorsanız bence işi fazla ilerletmeden imam nikahı kıyarak bu günahları işlemekten sakının çünkü kendimden biliyorum bir müddet sonra Allah göstermesin sınırı aşmaya çabalıyorsunuz

 4. Tüvana
  Üye
  Ben her zaman secen değil secilen olmak isterim güzel kardeşim

  Yani düşünsene biriyle çıkıyorsun ayrılınca başka biriyle...

  Karalanmak çizgili pis kağıt olmak istemem.


 5. anelka123
  Üye
  daha çok bi erkekle kadının arasındaki sınırı merak ediyom..ne kadar mesafe konmalı

 6. egitim44
  Devamlı Üye
  İSLAMDA KADIN ERKEK İLİŞKİSİ NASIL OLMALIDIR


  İslâm dini, yabancı kadın ve erkek ihtilâtını, onların ölçüsüz bir şekilde birbirleriyle haşir neşir olmalarını tasvip etmemiş, pratik hayatta aralarında daima bir mesafe bırakmış ve aralarındaki ilişkilerin belli bir ölçü ve disiplin içerisinde olmasını emretmiştir. Çünkü onların ihtilâtından çeşitli kötülükler, hatta aile ve toplum hayatını çökerten zina gibi büyük günahlar da doğabilir.

  İslam dininde, zina haram olduğu gibi, zinaya zemin hazırlayan söz, iş ve davranışlar da haramdır. Kur'ân-ı Kerîm'de bu hususta: "Zinaya yaklaşmayın; çünkü o, pek çirkin ve çok kötü bir yoldur." (İsrâ sûresi: Ayet 32 )

  buyurulmaktadır.

  Gözün zinası, bakılması haram olan yerlere bakmak; kulağın zinası, zinaya dair konuşulanları dinlemek; elin zinası, yabancı bir kadına elle dokunmak veya öpmek; ayağın zinası, zina etmeye gitmektir. Ancak dil, el, kulak, ayak, kalb ve göz gibi organlara nisbet edilen zina, gerçek zina olmayıp, gerçek zinaya götürücü fiil ve davranışlardır. Gerçek zina yapılmadıkça, bu organların yaptıkları, kendi çaplarında günahtır.

  Yukarıdaki açıklamalardan anlaşıldığı üzere, İslâm dini prensip olarak kötülükleri yasak ettiği gibi, ayrıca ön tedbir olarak kötülüğe vesile olan ve onu tahrik eden durum ve davranışları da yasaklamış ve böylece insanla kötülük arasına bir mesafe koyarak kötülük yollarını tıkamıştır.

  Bu itibarla aralarında evlilik caiz olan bir erkekle bayanın; flört etmeleri, dost hayatı yaşamaları, dedikoduya mahal verecek şekilde baş başa kalmaları, birbirlerine sarılmaları, el ele tutuşmaları gibi İslam'ın onaylamadığı davranışlardan uzak durmaları gerekir.

  Evlenmek isteyen kadın ve erkeğin, birbirlerini görüp beğenmeleri, kendi irade ve istekleriyle evlenmeye karar vermeleri dinimizin tavsiye ettiği bir husustur.


  Nefsinize uygun fetvalar aramak yerine evlenmeye karar vermişseniz evlenmenizi, aksi takdirde bu tür ilişkilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

 7. imamhatipli42
  Moderatör
  Aşk ve flört

  Flört Etmek Günah mı

  Erkek-Kadın ihtilali (Karışık Yaşantı):


  Buyur kardeş bu linkler sana yardımcı olacaktır.

 8. Tüvana
  Üye
  egitim44 kardeşim lütfen vermiş oldugun linki siler misin..

  Üyelik gerektiren siteleri reklam yapmak yasaktır.


  Buyur anelka buraya da baksan iyi olur


  Kadın Erkek İlişkileri Arasındaki Sınır Nedir?

 9. egitim44
  Devamlı Üye
  neyse sizi yanlış anladığım için de özür dilerim.Kusura bakmayın yakın bir zamanda trafik kazası geçirdim biraz sinirlilik hali var

  Allah razı olsun .DÜşmanımın başına vermesin.Allah tüm MÜslümanları korusun

 10. cüveyre
  Üye
  bence böylesi bir sorunun sorulması dahi yanlış bizlere Yüce kitabımız KUR'AN-KRİMDE buyruluyor ki "Mümin erkeklere ve mümin kadınlara söyle gözlerini haramdan sakınsınlar."Bakmanın haram olduğunu buyuran Rabbimiz flört etmenin yanlışlığını bir nevi buyurmuyor mu? Kran-ı kerimde herşey açıkça söylenmez fakat onları çağrıştıran birçok şey var araştırmanızı tavsiye ederim .

 11. güller-şahı
  Üye
  Çok şükür şu ana kadar hiç olmadı bu saatten sonra da olmayacak inşallah.

 12. imamhatipli42
  Moderatör

  Reklam


  bence böylesi bir sorunun sorulması dahi yanlış

  Önyargılı olmayalım lütfen belki de gerçekten bilmiyordur yada eksik biliyordur.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
sevgiliyle sevişmek günahmı,  sevgiliyle öpüşmek günah mı,  sevgili günah mı,  sevgiliyi öpmek günahmı,  sevgilinin olması günah mı,  sevgiliyle öpüşmek günah mıdır,  sevgiliyle sevişmek zina mıdır