+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oruç İle İlgili Bir Sorum Olacak İyi Bilen Bir Kişi Cevaplasın Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. gametci
  Üye
  Reklam

  Oruç İle İlgili Bir Sorum Olacak İyi Bilen Bir Kişi Cevaplasın

  Reklam

  Oruç İle İlgili Bir Sorum Olacak İyi Bilen Bir Kişi Cevaplasın Mumsema Ben Akşam Olunca Ezanla orucumu tamamladım yatsı namazını kıldıktan sonra yattım.Eşim'le ilişkiden sonra sabah namazı okunmadan geceleyin gusulettim ezan okundu O günün orucuna ve namazına devam ediyorken tuvalette küçük ihtiyacımı görürken idrarımla beraber meni gelirse orucum bozulurmu,Gusul Abdesti Almam gerekirmi yada ne yapmam gerekir bunu öğrenmek istiyorum konuyu iyi bilen bir arkadaşımdan saygılar .

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: Oruç İle İlgili Bir Sorum Olacak İyi Bilen Bir Kişi Cevaplasın


  Reklam


  Eğer gusletmeden önce meninin tamamen boşalması için idararı beklemişsen bir sorun yok. İmkanın varsa gusül abdesti alman daha efdaldir ama yoksa almadığında da cenabet olmazsın. Orucunu rahatlıkla tutabilirsin kardeş. Ama yok eğer gusletmeden önce idrarı beklemediysen gusül abdestini al çünkü cenabet olarak sayılırsın lakin orucunu iki durumda da bozmana gerek yok devam edebilirsin. Sadece sevabı azalır. Ayrıca zaruret olmaksızın ik namaz vakti arasından fazla cenabet durmak caiz değildir.

 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  Ben Akşam Olunca Ezanla orucumu tamamladım yatsı namazını kıldıktan sonra yattımEşim'le ilişkiden sonra sabah namazı okunmadan geceleyin gusulettim ezan okundu O günün orucuna ve namazına devam ediyorken tuvalette küçük ihtiyacımı görürken idrarımla beraber meni gelirse orucum bozulurmu,Gusul Abdesti Almam gerekirmi yada ne yapmam gerekir bunu öğrenmek istiyorum konuyu iyi bilen bir arkadaşımdan saygılar
  kardeş tuvalette gelen küçük suya karışan mezidir sanırım, meni değil.
  bu doğru ise ne güsül gerekir nede orucuna bir zararı var.


 4. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Çıkan sıvı meni olsa dahi, şehvetle çıkmayan meniden dolayı gusül gerekmez. Orucuna da hiçbir zararı yok.
  Allaha emanet ol


 5. Tüvana
  Üye
  Kısa ve öz

  Allah razı olsun hocam


+ Yorum Gönder