+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Erkek hocaların karşısında kuran okumak ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. elçi islam
  Devamlı Üye
  Reklam

  --->: erkek hocaların karşısında kuran okumak ?

  Reklam  --->: erkek hocaların karşısında kuran okumak ? isimli yazı www.Mumsema.com--->: erkek hocaların karşısında kuran okumak ?
  paylaşım için teşekkürler kardeşim

 2. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥

  --->: erkek hocaların karşısında kuran okumak ?


  Reklam


  Gitmeyin yav zorlayan yok ya.
  Öyle diyorsunuz ama Kur'an Kurslarında , yüzündenlik belgesini alabilmen için müftü bey geliyor.Hafızlık sınavında erkeklerin olduğu bir heyetBiz napalım
  hanım müftü yok ama diyanet işleri başkanlığı kadın müftü yardımcıları ve vaize alımı yaptı bir kaç yıl önce.bu uygulama genişleyecek.bi de bayan kur'an kursu öğreticileri alıyor yeterlilik sınavını geçebilenlerden. bayandan öğrenmek de takvadır.inşallah takvada yarışmaya devam ederiz
  Bu uygulama iyi olmuş.Devamı gelir inşaAllah

 3. mematii
  Emekli
  Büluğ çağına girmiş bayanlara erkek hocaların ders vermesi, her ne surette olursa olsun şer'an kesinlikle caiz değildir. Buna hiçbir surette şu veya bu şekilde kılıfta bulunamaz. Eğer böyle yapanlar varsa, yanlış yapıyor demektir. Diyanet eğer bu ölçülere dikkat etmiyorsa (ki görüldüğü üzere yeterince edemiyor), o zaman Diyanet kurumunun haricindeki bu kıstaslara riayet eden başka kuran kurslarında dini eğitimini tamamlayabilir kişi. Bir tarafları yapalım derken, diğer tarafları yıkmayalım inş.

  Dua ile

 4. Misafir
  yusuf as kendıne guvenmıo da sen nası guvenıon zina yapma demıo yaklaşma dıo

 5. Misafir
  Hocam bu vermiş olduğunuz cevabın dini dayanağı nedir? Peygamberimizin konuya dair uygulamalarını örnek gösterebilir misiniz? Konuyla alakalı hadisi şerifleri nasıl yorumlamamız gerekir? Allah razı olsun.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
bayan erkeğe kuran öğretebilir mi ,  kadının erkeğe kuran okuması,  kadin erkek icinde kuran okuyabilir mi diyanet