+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kabir ziyareti esnasında Peygamberimiz (sav) Kuran okumuş mudur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir
  Reklam

  Yorum: Kabir ziyareti esnasında Peygamberimiz (sav) Kuran okumuş mudur?

  Reklam  Yorum: Kabir ziyareti esnasında Peygamberimiz (sav) Kuran okumuş mudur? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Kabir ziyareti esnasında Peygamberimiz (sav) Kuran okumuş mudur?
  Simdi benim kafam karisti biri diyor okunmali biri diyor okunmamali kuran bir yasam rehberidir tartisma kitabi degildir acik ve net neyse odur herkes bisey soyluyor insana bildiginide unutturuyor bu hocalar niye camilerde gecmislerimizin ruhlarina okuyorlar ?

 2. 14
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Kabir ziyareti esnasında Peygamberimiz (sav) Kuran okumuş mudur?


  Reklam


  Okunan kuranı kerimi, edilen duayı ve benzeri bir iyiliği ölülerimize hediye edebiliriz. Ehli sünnet alimlerinin çoğunluğunun görüşü de bu yöndedir. Yukarıda izah edilen kaynak ve bilgilerde de bu yazılmıştır. Kabir başında okunması hakkında daha çok ihtilaf edilmiştir ama kuranın okunup hediye edilme konusu öyle değildir.

 3. 15
  Kaptan
  Üye
  Kur'anın ölüye faydası yoktur diye birşeyi HİÇ KİMSE söyleyemez. Din alimleri söylemezken sizin hiçbir şey bilmeden söylemeniz saçmalık ve doğru değil. Ölünün amel defteri dahi kapanmazken ölüye Kur'an okumanın hurafe olduğunu söyleyen birisi benim gözümde CAHİL birisidir.

  Meşhur bir hadis-i şerifte ölünün üç şey ile amelinin kesilmeyeceği bildirilmiştir. 1-İnsanların faydalanacağı bir hayır, 2- Hayırlı bir evlat 3- Faydalanılan ilim… Hayırlı bir evlat neden ölüye faydalı olsun ki? Ya da arkada bırakılan bir ilim neden ölünün defterine yazılsın? Demek ki hayırlı bir evladın besmelesi, güzel ameli, hayırlı işinden bir hisse ölü ebeveynin amel defterine de yazılıyor. Böyle olduğu halde o evladın okuduğu ve ruhuna hediye ettiği Kur’an nasıl yazılmasın ki?

  Ölünün arkasından Kur’an-ı Kerim okunabilir, istiğfar edilebilir, onun adına hayır yapılabilir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

peygamberimizin kabir ziyareti

peygamber efendimizin kabir ziyareti

peygamber efendimiz kabirde nasıl dua ederdi

Peygamber efendimiz kabir ziyareti

peygamberimizin mezar ziyareti

peygamberimiz kabir ziyaretipeygamberimiz ölülere kuran okumuş mudur