+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ettiğim yemini bozdum Ne yapmam gerek ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 25
  Misafir
  Reklam

  Yorum: Ettiğim yemini bozdum Ne yapmam gerek ?

  Reklam  Yorum: Ettiğim yemini bozdum Ne yapmam gerek ? isimli konu Mumsema.com Yorum: Ettiğim yemini bozdum Ne yapmam gerek ?
  Yemin ettim ve bozdum peki orucum u tutacam ya 3gun belirli aralıklarla tutarsam olurmu??mesela 2 günde bi

 2. 26
  klav
  Özel Üye

  Yorum: Ettiğim yemini bozdum Ne yapmam gerek ?


  Reklam


  Yemin kefaretin arka arkaya aralıksız oruç tutarak yerine getireceksin

 3. 27
  Misafir
  Arkadaşima eğer falan şeyi yaparsan senle yeminli konuşmam dedim konuşmam bile soğuk okurum dedim ve arkadaşım yapti neyse işte ağladı filan bende dayanamadım ne yapmaliyim

 4. 28
  klav
  Özel Üye
  Bir şey yapmana gerek yok. Ortada bir yemin yok.

 5. 29
  Misafir
  Bende bi daha sigara icmicem buyuk yemin ediorum diye bi cümle kurdum bizmak istiyorum napabilirim

 6. 30
  arifselim
  Yönetici
  Yemin ediyorum demek yemin yerine geçer. Yeminini tutmalısın eğer yeminini bozarsan sana yemin kefareti gerekir. Ama yeminine sadık olursan hem manevi hemde bedeni açıdan sen kazanırsın.

 7. 31
  ertan
  Üye
  arifselim bir yerde okumuştum eğer yemin edilen durum hakkında önceden yemin edilip bozulmuşsa tek yemin keffareti gerekiyo diye okumuştum ama doğrumu bilmiyorum tek yemin gibi sayılıyo imiş sanırım

  Ben geçen sene çok yemin bozdum. Bir yerde okumuştum aynı olay için edilen yeminler tek keffarette ödeniyormuş o yeminler tek bir yemin sayılıyormuş. Bu doğru mu ? Nefsimi dizginlemek için ettim bu yeminleri ozaman dizginliyememiştim ama geçen seneden bu yana dizginlemeyi başardım. Şimdi tek keffarette gidecekmi yemin borçları ?

 8. 32
  arifselim
  Yönetici
  Değerli kardeşim. Bir konuda birden fazla yemin edip bozduğunda, bir defa keffaret öder bu doğrudur. Ama yemin edip bozup sonra tekrar yemin edip bozan iki defa keffaret öder ve buna göre kişi hareket etmesi icap eder.

 9. 33
  Misafir
  Slm aleyküm hocam ben 5defa kurana basarak ve çocukların üstüne yemin ettim ve bozdum çaresi nedir hocam allah rizasi için yardım edin

 10. 34
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Çocuklar üzerinde edilen yemin geçerli değildir ama kurana el basarak edilen yemin geçerlidir. Bu yeminleri ayrı ayrı etmişsen ve her defasında bozmuş isen sana 5 kere yemin kefareti lazım gelir.

 11. 35
  Misafir
  Ben sigara kullanıyordum annem ögrendi ve abimi cok sevdigim icin onun üstüne yemin ettirdi. Eyer abinin basinina birsey gelirse sen sorunlusun dedi. Ben simdi yemini bozsam günah olur mu? Dinle ilgili bir kac sayfaya yazı yazdim ordakiler öyle yemin olmaz dediler. Ve annen cok tevbe etsin dediler emin olabilmek icin soruyorum tekrar.

 12. 36
  Yaralı Melle
  Süper Moderator

  Reklam


  anneni ve ettiğin yemini dinle sigara içme bu en hayırlısıdır hem annen için hem senin hem de abin için

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu

tevbe bozulunca yapılması gerekenler

yeminimi bozdum

yemin bozulunca ne yapılır

yemin bozulunca ne yapmak gerekir

yemin bozunca ne yapmak gerekir

tövbe bozunca ne yapmalı

yemin bozulduğunda ne yapılmalı