+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yeni doğacak kızıma isim arıyorum tavsiyesi olan var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. efsammm
  Üye
  Reklam

  Yanıt: yeni doğacak kızıma isim arıyorum tavsiyesi olan var mı?

  Reklam  Yanıt: yeni doğacak kızıma isim arıyorum tavsiyesi olan var mı? isimli yazı www.Mumsema.comYanıt: yeni doğacak kızıma isim arıyorum tavsiyesi olan var mı?
  benim bir kızım olacak ama bir türlü karar veremedim bukra esila nedemek yardımcı olursanız teşekkürler

 2. viast
  Üye

  Cevap: yeni doğacak kızıma isim arıyorum tavsiyesi olan var mı?


  Reklam


  Allah sağlıklı sıhhatli doğmasını ve aynı şekilde hayırlı ömürler nasip etsin inşallah. Bugün kızım olsa MEDİNE koyardım. Peygamberimizin ahirette hesaplaşma ilk Medine'de yatanlardan başlayacaktır hadis i de bende bu isim için çok etkili oluyor.

 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  benim bir kızım olacak ama bir türlü karar veremedim bukra esila nedemek yardımcı olursanız teşekkürler
  Allah c.c hayırlı kılsın konu hakkındaki
  yazıyı buyur oku kardeşim.

  ____________________________

  Esila kuran da geçen arapça bir kelimedir ve geçtigi yer ile anlami söyledir: "vezkur isme Rabbike bukreten ve esîlaRabbinin adini sabah aksam an." buyurulmaktadir. Burada geçen "bukra" Arapça’da sabah demektir. "esila" ise zeval vaktinden gurup vaktine kadar demektir. Bu, ögle namazi ile ikindi namazini kapsar. Ondan sonraki "Geceleyin ona secde et" buyurulmaktadir. Yani gurûb’tan baslayarak gece vaktinde secde etmesi istenmektedir. Bu da aksam ve yatsi namazini kapsar. Hemen pesinde de "Onu geceleri uzun uzun tesbih edin" denilmistir. Bundan da teheccüt namazina atifta bulunulmustur. Izah için bkz. Isra an: 92-97, Müzzemmil an: 2

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
kızıma isim arıyorum,  kızıma isim arıyorum 2012,  kızıma isim arıyorum forum,  kizima isim ariyorum,  doğacak kızıma bir isim arıyorum,  kizima isim