+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İnsan akıllı olduğu için mi Allaha inanır, Allaha inandığı için mi akıllıdır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. muhasebeci
  Emekli
  Reklam

  --->: İnsan akıllı olduğu için mi Allaha inanır, Allaha inandığı için mi akıllıdır

  Reklam  --->: İnsan akıllı olduğu için mi Allaha inanır, Allaha inandığı için mi akıllıdır isimli yazı www.Mumsema.com--->: İnsan akıllı olduğu için mi Allaha inanır, Allaha inandığı için mi akıllıdır
  unıversıte bıtelı lıse bıtelı yıllar oldu bu sacma sapan kelıme oyunlu sorular bıtmedı
  ıyı gene eskıden allah kaldıramayacagı kadar buyuk taş yaratırmı sacmalıgı vardı bu gene ona nazaran ıyı soru

 2. ©ﻕΞתς яΞiš
  Devamlı Üye

  --->: İnsan akıllı olduğu için mi Allaha inanır, Allaha inandığı için mi akıllıdır


  Reklam


  cevaplar için teşekkürler ayrıca muhasebeci kimsenin aklını karıştırmak için yazılan soru değildi zaten inanan insan bu soruyu görüpte şüpheye düşerse imanında problem vardır

  vesselam

 3. nurol
  Devamlı Üye
  beni ve kainati yaradan & esi benzeri ortagı oglu olmayan tek & 1 olan rabbimize hamdederim .
  Akıl konusunda bazı guzel sözler yazacagım .Neolur hakkınızı helal edin .,
  Herseyi maddede arayanların akılları gözlerindedir o gözise maneviyatta kördür . ( bedüüzzaman r.alleyh / martalyalisler & maddeciler onlar görmediklerine inanmazlar ancak akıllı olduklarını söylerler oysa onuda akıllınıda göremezler bu neçeliski diyilmi???

 4. yeşeren
  Üye
  Çok akıllı insanlar tanırım bazıları ateist! Akıl bir ölçüde gerekli Allah'a inanmak için tabii ama bu bir inanç meselesi. Allaha inanmak, teslim olmak, hayrın ve şerrin ondan geldiğini bilmek, tüm kainatın Allah tarafından yaratıldığına inanmak bunlar çok farklı bir hissiyat.

 5. nurol
  Devamlı Üye
  AKIL & İGMAN
  İsrail ogulları ( yadudiler) allah cc söz verdiler allah cc ta onlara lutufta bulundu firavunun zulmunden ve daha bircok zorluklardan kurtardı onlara ( yahudılere) nimetler verdi allah cc musa a.s seriatini ( kanununu) bildirdi söz vermişlerdi allah cc baska ilah a tabmayacaklarına allah cc cumratesi yasagını getirdi onlar hille yapıp o yasagı dinlemediler cumartesı gunu balıkları göllere hapsedip pazar günü yakaladılar oysa allah cc cumartesi gününe haram getirmisti bu mutiş bir akıl ancak seytani neticede allah cc azabı gecikmedi onları önce MAYMUN kılıgına sokyu daha sonrada afatı ile altını üstune getirdi bu hakkın gazabı idi simdi sıkı durun ..bugunün matalyalıs gafaları artıologlar topragı kazıyorlar o dönedmlere ait bazı kalıntılara ulasıyorlar bıtakım tablet ( yazılı resımlı seramık & kemikler buldular bu kemikler den yolacıkarak darwin denilen adam insanların atasının maymun oldugunu zaman içinde evrimile bugünlere gelindigini savu8nuyor bu teorü bazı maneviyattan yoksul olan kısılerce de destekleniyor .Zavallılar oysa incilde ve & kuran da da yazıyor bunları nasıl nerede & nedenlerini .ama bunların akılları gözlerinde oldugu için dogru bakamıyorlar .
  ________________________________________________
  rahman ve rahiym olan ALLAH cc adıile .. TESBİH CEKMEK ?
  önce tesbihten baslayalım daha sonra detayı varalım.( tesbih ) bitat-ı hasenedir --yani sonradan adet edinilen faydalı guzel iyi anlamında kullanıyorum yanlıs anlasılmasına meydan vermemek için. İslamdan öncedevar oldugu biliniyor yahudilerde kullanıyor & hatta asyadaki hındıstandaki put peleslerde kullanıyor bodisler beseri dinlerde kullanıyor . Neiçin kullanıldıgına gelince söylenensözlerin sayısını bilmek-tutmakiçin . Müslümanlar da kullanıyor aynı amaciçin zikir aracıdır zikir e gelince bu farz dır kuranı kerimde ALLAHcc buyuruyor ya eyyühelleziyne amemü zikrullahü bu ayet te allahCC ZIKİRİLE ALLAH CC ANMAK onu tesbih etmek guzel işimleri ile anmak farz kılındı her halinizle otururken yururken calısırken yatarken allah cc ı zıkrediniz tabi tv izlerkende olabilir diye dusunuyorum ancak izlenilen purogıram önemli gayri ahlaki &dedi kodulu haram içeren görüntü olmamalı böyle bir tv kanalı kactane var? oda baska bır konu . son asırda İÇTİHAT kapısını kapatmıslar..!! idi simdilerde yeni yeni acıyorlar kapıyı bu konuda mustehit imamlarımızın ( ALLAH cc onlardan razi olsun.) kararlarının oldugunu duymadım tv bu yüzyılın içadı .

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12