+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kayıp olanı bulmak için bir dua Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sevde_
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kayıp olanı bulmak için bir dua

  Reklam

  Kayıp olanı bulmak için bir dua Mumsema Selamun aleyküm.Kayıp olanı buılmak için bir dua vardı ancak ben hatırlamıyorum hangi dua olduğunu yardımcı olurmusunuz? Şuan çok lazım bu dua bana. Kafamı toparlayıp gogledede arıyamıyorum.

 2. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥

  --->: Kayıp olanı bulmak için bir dua


  Reklam


  Kayıp duası
  Sual: Kaybettiğimiz bir şeyi bulmak için dua var mı?
  CEVAP
  Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, [her gün 25 kere] (Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne ) duasını okumalı. Buluncaya kadar okumaya devam etmeli. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)

  Bir başka dua:
  Bir şeyi kaybolan, çalınan kimse, her gün iki rekat namaz kılıp, selamdan sonra, (Allahümme yâ Hâdi ve yâ Râddeddâlleti, erdid aleyye dâlleti bi-izzetike ve sultânike fe-innehâ min fadlike ve atâike) okumalıdır. (Bostân-ül-ârifin)
  Bunu bulabildim kardeşim.Birde ben hep Ayet-el Kürsi'yi okuyorum birşeyi ararken..Kaybettiğinizi inşaAllah bulabilirsiniz..

 3. sevde_
  Devamlı Üye
  Kaybolanın eşya olmasını çok isterdim ancak malesef bir tanıdığımın babası yaklaşık 1 aydır kayıpmış yeni öğrendim ben onun için birşeyler yapmak istiyorum. Maddi olarak olmasa bile manevi olarak birşeyler yapabilmek istiyorum. Allah c.c. razı olsun esin-ti kardeşim. Duaların gücüne inanıyorum ve çok faydasını gördüm.

 4. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  Allah yardımcısı olsun yakınınızın.Çok üzüldüm inanın.Rabbim yardım eylesin..

 5. alix27x
  Üye
  benim 1 aydir telefonum kayip onu bulmak icin dua varmi yoksa üstekkini mi okumam lazim

 6. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  KAYIP BULMAK İÇİN OKUNACAK DUA


  Hz. Ömer'in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder: "Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike."


  ANLAMI: "Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah'ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir." (Bostanu'l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi s. 304)


  Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, her gün 25 kere, "Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne ……" duasını okuyabilir. Buluncaya kadar okumaya devam eder. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)


  Sorularla İslamiyet


 7. Misafir
  Arkadaşlar Allah Rızası için dua edin eşim 10 gündür kayıp hiç bir haber yok

 8. Muhammed
  الله اكبر
  Sevgili hocamız bu dua hakkında güzel bilgiler vermiş. Allah razı olsun.

 9. Misafir
  Esim 14 Gündür kayıp ismi fatma dua bekliyorum inanan herkesten Allah razı olsun şimdiden

 10. Misafir
  Babamın iş çantası kayboldu bütün bilgiler ölçüler işler babam mobilyacı çanta 3 haftadır kayıp her akşam onu düşünüyoruz bir dua varmi

+ Yorum Gönder
kaybolanı bulma duası,  kaybolan eşyayı bulma duası,  kayıp duası,  kayıp eşya bulma duası,  kayıp bulma duası,  kayıp eşya duası,  kaybolan bir şeyi bulma duası