+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vitir namazının 3. üçüncü rekatında Qunut yerine başka dua olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Murad AZERI
  Devamlı Üye
  Reklam

  Vitir namazının 3. üçüncü rekatında Qunut yerine başka dua olur mu?

  Reklam

  Vitir namazının 3. üçüncü rekatında Qunut yerine başka dua olur mu? Mumsema Mum Abı Vıtır Namazında 3cu Ruketde Qunutda " Allahumegfırlı Vel Mumınune Vel Mumınat Vel Muslımune Vel Muslımat" Duasın Demek Olarmı...?

  Vıtır Namazında 3cu Ruketde Qunutda " Allahumegfırlı Vel Mumınune Vel Mumınat Vel Muslımune Vel Muslımat" Duasın Demek Olarmı...? BILEN VARSA LUTFEN YAZSIN...

 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: vitir namazının 3. üçüncü rekatında Qunut yerine başka dua olur mu?


  Reklam


  Sünnete uygun olan Efendimiz (sav) min okuduğu duayı/qunutu okumaktır.
  ama Kunut duasını bilmeyen öğrenene kadar:

  1- Yalnız “Rabbenâ Âtinâ” (Bakara suresi, 201. ayet) ayet-i kerimesini okuyabilir.
  2- Üç defa “Allahümme’ğfirli” de diyebilir.
  3- Üç defa “Yâ Rabbî” demesi de caizdir.

  Ömer N. Bilmen, Büyük İslam İlmihali, s. 160.
  Allahumegfırlı Vel Mumınune Vel Mumınat Vel Muslımune Vel Muslımat
  veya yazdığın duaları okumak caizdir.

 3. Ziyad Şafi
  Devamlı devama Devam :)
  Murad kardeşim bir yerde Şafii olduğunu yazmışsın ... işte şafiilerin okuduğu kunut duası !
  Sabah namazı ve vitirde okunan Kunut şöyledir:
  “Allahümmeh-dini fi men hedeyte ve afini fi men afeyte ve tevelleni fi men tevelleyte ve barik li fima a’tayte ve kini şerre ma kadayte feinnke takdi vela yukda aleyke ve innehu la yezillu men valeyte vela yeizzu men adeyte tebarekte Rabbena ve tealeyte felekel-hamdu ala ma kadayte estağfirukellahümme ve etubu ileyke ve sallallahu ala Muhammedin-in-nebiyyil-ummiyyi ve ala Alihi ve Sahbihi ve selleme.”
  Meali: (Allah’ım! Hidayete erdirdiklerinle beraber beni de hidayete erdir, afiyet verdiklerinle beraber bana da afiyet ver, himaye ettiklerinle beraber beni de himaye eyle, verdiklerini benim için bereketli kıl, kaza ettiklerinin şerrinden beni koru. Çünkü sen hükmedersin, sana hükmedilmez, himaye ettiğin kimse zelil olmaz, zelil ettiğin kimse de aziz olmaz. Hayır ve bereketin çoktur, sen çok yücesin. Kaza ettiğin şeyler üzerine hamd sana mahsusustur. Allah’ım, senden mağfiret diliyor ve sana tevbe ediyorum. Allah’ın salat ve selamı, Muhammed aleyhisselamın, Ali’nin ve Eshabının üzerine olsun.)

  öndede sondada Selam ve düa ile ! 4. Murad AZERI
  Devamlı Üye
  mum hocam Allah razi olsun yardim icin...

  Ziyad kardeshim dogru buyurdun benim emel mezhebim Shafiidi...inshallah oyrenib oxuyaram birde kardeshim qunut vakti eller dua etdiyimiz kimi yukari kaldiririk yoksa sag el sol elin ustunde namazdaki kimi olmalidi...?

 5. vuslat93
  Devamlı Üye
  cevaplar için teşekkürler benimde merak ettiğim bir soruydu

 6. Ziyad Şafi
  Devamlı devama Devam :)
  Ziyad kardeshim dogru buyurdun benim emel mezhebim Shafiidi...inshallah oyrenib oxuyaram birde kardeshim qunut vakti eller dua etdiyimiz kimi yukari kaldiririk yoksa sag el sol elin ustunde namazdaki kimi olmalidi...?
  güzel kardeşim ellerini aç oku , göüs hizasına kadar kaldır ellerini , hani düa ederken açıyosun ya bak öyle aç ellerini ve kunut düasını oku . Sana tam azeri şivesinde (lehçesinde) yazardım ama sitenin kurallarına dikkat etmeliyiz ! yani tam diyeceyim bir Şafii ilmihamli kitabı bul ve oku !
  Baküde Müslim Shopda var ! Mustaf el Buğa - Mustafa el Hin ve Ali eş Şerbecinin yazmış oldukları Şafii ilmihali kitabını al . Orada her şey tam yazılmış ! unutma bu 3 alimin kitabını al !
  öndede sondada Selam ve düa ile !

 7. Murad AZERI
  Devamlı Üye
  sagol kardesh ALLAH SENDEN RAZI OLSUN....sen ozun cumeye hangi mescide gedirsen..?

 8. Ziyad Şafi
  Devamlı devama Devam :)
  sagol kardesh ALLAH SENDEN RAZI OLSUN....sen ozun cumeye hangi mescide gedirsen..?
  cümlemizden !
  Cuma namazlarını esasen Şehitler camiisinde kılıyorum ! Mehmet Hocanın talebesiyim !

 9. Murad AZERI
  Devamlı Üye
  salam aleyke Ziyad...kardesh dediyin kitabi aldim meslehet verdiyin ucun teshekkur...cox yaxshi...mende ilahiyetde cumemi qiliram...turksen yoksa azeri mi..?

 10. Misafir
  vitr namazında 2.rekatta zammı sure okumayı unuttuğumu farkettim ve ikinci rekatı bir daha kıldım ve üçüncü rekata devam ettim ..vitr nmazım geçersizmi oldu...yardımcı olan varmı ?

+ Yorum Gönder