+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Karı koca yan yana namaz kılabilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kevasor47
  Nur Yolcu
  Reklam

  Karı koca yan yana namaz kılabilir mi?

  Reklam

  Karı koca yan yana namaz kılabilir mi? Mumsema selamın aleykümbir sorum olacaktı karı koca yanyana namaz kıla bilirm şimdiden ceveplarınız için ALLAH razı olsun

 2. suskun halil
  Üye

  --->: karı koca yanyana namaz kıla bilirmi


  Reklam


  ve aleyküm selam karınız sizin arkanızda olursa olur yani siz imam o cemaat yan yana olmaz

 3. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  selamın aleykümbir sorum olacaktı karı koca yanyana namaz kıla bilirm şimdiden ceveplarınız için ALLAH razı olsun
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  uygun olan erkeğin camide cemaatle namazı terketmemesi, mazeretlerinden dolayı cemaate katılamayan bir erkek, eşiyle cemaat olup namaz kılmalı, kıldığı sırada namaza duruş şekli erkek önde kadın arkadadır. yanyana dururlarsa namazları bozulur.

  cemaatle değil ayrı kılıyorlarsa yinede edeben kocasını geçmemesi gerekir..
  cemaat olmadıkları sürece aynı hizada durmalarında namaza bir halel gelmez.

 4. BirTürk
  Üye
  Kaynak Mürsit 5 - ilmial- soru ve cevablar- namaz- Erkek ve kadinlarin ayni izada namaz kilmasi. Buradan girip bakabilirsiniz. 5. dereboyu
  Üye
  peki kızım içinde bu geçerlimi, kızım ergen (ergen olmadan önce hep kılardı) ve evde benim yanımda namaz kılmasında bir mahsur varmı?

 6. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  peki kızım içinde bu geçerlimi, kızım ergen (ergen olmadan önce hep kılardı) ve evde benim yanımda namaz kılmasında bir mahsur varmı?
  Hüküm değişmez kardeşim.

 7. Misafir
  Ailece cemaat yapılabilir kadın erkek ve çocukların hepsi cemaat yapabilir. Ancak şu şartlar olmalı.

  Îmâm evin reisi olur. Onun arkasında erkek çocuk durur onun arkasında evin hanımı durur. Onun da arkasında kız çocukları durur. Mantıktan düşünecek olursak da uygun görülen budur, kaldı ki dinimizde mantıksızlık tek birşey bile yoktur.
  Ayrıca böyle cemaatin yapılması da evde yaşı gelmemiş çocuklarda namaz hoşnutluğu alışkanlığı ve o huzuru bulmak zor olmayacaktır.

  Şunları da belirteyim.
  Kadın, erkeğin olduğu cemaate imam veya müezzinlik yapamaz. Şayet cemaat tamamen kadın ise müezzinlik de imamlık da yapar, ancak imam olcak kadın, erkekler de olduğu gibi önde durmaz cemaatle aynı safta sırada durur. Yani ön safta aynı hizada.

+ Yorum Gönder
karı koca yanyana namaz kılabilir mi,  kadın kocasının yanında namaz kılabilir mi,  karı koca yanyana namaz kılabilirmi,  karı koca yan yana namaz kılabilirmi,  kari koca yanyana namaz kilabilirmi,  Kari koca ayni odada namaz kilabilir mi,  kari koca yanyana namaz kilabilir mi