+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Özür Dileyerek İstiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mustafaocak61
  Kabristana Üye
  Reklam

  Özür Dileyerek İstiyorum

  Reklam

  Özür Dileyerek İstiyorum Mumsema Selamün Aleyküm

  İsteyeceğim konular benim için çok önemli. Konuları maddeler halinde belirteyim. Lütfen riya gözü ile bakmayın. Amacım gösteriş değildir. Zaten günahkar olduktan sonra mütekadiye iş düşmez. Farklı dini sitelerden de araştırmalar yapıyorum ama danışmak da iyidir.

  1- Namaz kılanları ve kılmayı seviyorum. Ancak sürekli kılamıyorum. Biliyorum ki birçok insanın böyle sorunları var kolay çözemiyor. Cehennem yolu yokuş aşağı kaygan, Cennet yolu ise yokuş yukarı dikenli, engebeli... Namaz kılmayınca huzursuz oluyorum.
  2- Nefsim sürekli beni dürtmek için adeta bana savaş açıyor. Sanki israil filistin gibi... Ruhumun iyi yönü de ayağa kalkınca namaza başlıyorum ama nefsin düşmesi sonucu tekrar bırakıyorum. Nefsim ve Şeytan beni şehevî arzular içine sokuyor. Sonuçta namazdan alıkolunuyorum. Hal buki iş, güç benim umrumda değil. Kendimden nefret ediyorum. Ellerim ayaklarım bağlı yokuş aşağı doğru 1500km/hız ile gidiyorum. Çok endişeliyim. Sonuçta da salih ve ALLAH'ın hoşnut olabileceği bir insan değilim. Bundan sonra beni istediğiniz şekilde kötü yorumlayabilir siniz. Bu kötü hayattan sonra hakkımda söylenenlerden bir kastım yok.
  3- Öğretmenim beni diğer arkadaşlardan farklı bir şekilde severdi. Çünkü dürüst davranışlıydım. Ahlakım kötü değil ama ihlasım 0'a toslamış. Ben şu an 17 yaşındayım. Çok korkuyorum ibadetsizlikten. Başıma bir yıldırım ile ceza gelmesinden korkuyorum ama ALLAH sabırlısır. Sabırlıların en hayırlısıdır.

  Toparlarsak İslami yöntemler biliyor musunuz?
  Nefsin arzu ve isteklerini nasıl kırabilirim?
  Şeytanın vesveselerinden korunmak ve ibadete alışmak için ne yapabilirim?

  Not: Bir ara yazarken mecburen kapatmıştım. Şimdi tamamladım. Yazıya bakarsanız benim daha çocuk karakterimde olduğumu düşünebilir siniz. ALLAH, kimi hangi karakterde yaratmak isterse bilinizki ALLAH herşeye kadirdir.

 2. Sedanur
  Sedanur

  --->: Özür Dileyerek İstiyorum


  Reklam


  buyur kardşim alttaki konulara bir bak bir çok insanın bu tür şeyler başına gelebilir ama Allah'ın izniyle bunların üstesinden gelebileceğiniz düşünüyorum ben yazdıklarınızdan böyle bir sonuç çıkardım...
  Rabbim yar ve yardımcınız olsun...  http://www.mumsema.com/diger-soru-ve...i-sorular.html

  http://www.mumsema.com/kotu-ahlak-si...usunceler.html


  http://www.mumsema.com/namazla-ilgil...asayanlar.html

  http://www.mumsema.com/u-v/1189-vesv...-careleri.html

 3. mustafaocak61
  Kabristana Üye
  Teşekkür ederim ALLAH razı olsun!
  Yalnız bu siteden özür diliyorum. Çünkü çok alaycı sorular soruyorum. İnsan karakteri işte... Selametle ALLAH'A EMANET OLUNUZ!

+ Yorum Gönder