+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Küresel internet sisteminin 2010'a kadar çökebilecek (mi) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kuklakukla12
  Üye
  Reklam

  Küresel internet sisteminin 2010'a kadar çökebilecek (mi)

  Reklam

  Küresel internet sisteminin 2010'a kadar çökebilecek (mi) Mumsema arkadaslar alttaki yazıda nedenmek isteniyor internet kullanımdan çıkacakmı .?
  İnternet sistemine, kısa süre içinde 42 ile 55 milyar dolarlık bir altyapı yatırımının yapılamaması halinde, küresel internet sisteminin 2010'a kadar çökebileceği belirtildi.

  Teknoloji araştırmalarıyla tanınan araştırma şirketi Nemertes tarafından hazırlanan bir rapora göre, internet sistemine yapılan altyapı yatırımları yeterli değil ve acil altyapı yatırımı gerekiyor.

  Mevcut internet altyapısının, her gün katlanarak artan internet kullanımı talebini karşılayamadığının vurgulandığı raporda, gerekli yatırımların sağlanamaması halinde, “Google, YouTube ve Amazon” gibi internet hizmeti sağlayıcı büyük şirketlerin kurulamayacağı vurgulanıyor.

  Küresel ticarette internet kullanımının büyük önem taşıdığının vurgulandığı raporda, kapasite arttırıcı altyapı yatırımlarının yapılamaması halinde, internet sisteminin, aşırı yoğunluğu kaldıramayacağı ifade edildi.

  yayınlanma tarihi 27.11.2007

  yazıda nedenmek isteniyor 2010 dan sonra internet kullanılmıcakmı ?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: küresel internet sisteminin 2010'a kadar çökebilecek (mi)


  Reklam


  alt yapı yenilenmezse çökme ihtimali var demek isteniyor. bu sadece bir iddia.

+ Yorum Gönder