+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mastürbasyon (İstimna) Ergenlik döneminde caiz mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. eakar
  Üye
  Reklam

  Mastürbasyon (İstimna) Ergenlik döneminde caiz mi?

  Reklam

  Mastürbasyon (İstimna) Ergenlik döneminde caiz mi? Mumsema Mastürbasyon (İstimna) Ergenlik döneminde caiz mi? 15 yaşındayım ve ergenlik dönemindeyim herkes ile ilişkiye girmek istiyorum haftada 1 yada 2 kere mastürbasyon yapıp hemen guslediyorum fakat bazen rüyama girip meni çıkarıyorum benim banyo yapma imkanımda pek yok haftada max. 2 kere mesala banya yaptıktan bir gün sonra geliyor ben haramama bakmamak ve kendimi rahatlatmak amacıyla yapmam günah mıdır?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: Mastürbasyon (İstimna) Ergenlik döneminde caiz mi


  Reklam


  Alıntı eakar Nickli Üyeden Alıntı
  Mastürbasyon (İstimna) Ergenlik döneminde caiz mi
  Mastürbasyon (İstimna) Ergenlik döneminde caiz mi? 15 yaşındayım ve ergenlik dönemindeyim herkes ile ilişkiye girmek istiyorum haftada 1 yada 2 kere mastürbasyon yapıp hemen guslediyorum fakat bazen rüyama girip meni çıkarıyorum benim banyo yapma imkanımda pek yok haftada max. 2 kere mesala banya yaptıktan bir gün sonra geliyor ben haramama bakmamak ve kendimi rahatlatmak amacıyla yapmam günah mıdır?
  İslamda istimnanın hükmü

  İstimna sadece zina korkusu varsa caizdir diyor alimler.
  Alışkanlık haline getirilirse insan bedenine çok zararı olduğunu bu işin ehli tüm uzmanlar.
  Tek kurtulma yolu evlilik veya şehveti artıran yemeği kesmek yani oruç tutmaktır.


  İstimna hakkında sana iki konu vereyim oku:

  İstimna (El ile boşalmak, Masturbasyonun islamdaki hukmu)

  Mastürbasyon (El İle Meni Getirmek) İstimna Hakkında

 3. eakar
  Üye
  bunlar yetişkinler için ben daha 15 yaşındayım

 4. Hoca
  erimeye devam...
  bunlar yetişkinler için ben daha 15 yaşındayım
  ergen olduğun için bir yetişkinsin artık sadece zina korkusu olduğunda fetva verenler olmuş. sana tavsiyem,
  Rabbimiz vücudumuzu otomatik yaratmış, el ile meni çıkarmazsan gece uykuda kendiliğinden ihtiyaç fazlası çıkar.
  alışkanlık haline getirdiğini seziyorum kardeş dikkat et.

 5. eakar
  Üye
  peki gözlerim harama kayıyor o ne olacak irademe sahip değilim oruç bile tutamıyorum kiloluyum biraz uykuda çıkanlar bozarmı abdesti?

 6. iliman
  ilim+iman
  bilmiyorum bu belaya ne zaman bulastin ama 15yas çok erken.elinden ne geliyosa yap yoksa ileride hiç birakamassin (uyusturucunun beyin'e yaptigi etkiden daha etkili!!!)

 7. eakar
  Üye
  hatalı arkadaşlıklar


  ben 16 yaşında bir gencim tek kaldığımda dayanamayıp mastürbasyon yapıyorum banyo yapmak istediğim zaman ise annem kızıyor bana ruh hastası diyorlar artık çok banyo yapmamdan dolayı. Babamdan ayrıyız ne yapmalıyım????

  Allah afetsin beni ama lütfen bi akıl verin. Annem öyle gusletmekten fln anlamaz dini konularda. Hem annem söyleyemem söylesem psikyatriye götürür. Bende psikolojik hastalık yok ben gusledince annem hastalıklı olduğumu zannediyor ne yapayım lüyfen yardım edin.Cemaata fln takılamam Abim subay izin vermez. Bize şuanda abim bakıyor onun eline bakıyoruz.


  Ya arkadaşlar ben öyle cenabet kaldıkça ağlamam geliyor ama yapacak birşeyim yok günüm bile rezil geçiyor. Sahura kalksam ya kızarlar yada yemek hazırlamazlar ve ben ise yemek hazırlayamam

  Yardım edin lütfen beni kardeşiniz gibi görün. Bi müslümanı daha kaybetmeyin.


 8. didabra
  Üye
  eakar sevgili kardesim abinin subay olmasi v.s. bunlarin hepsi dunyasal seyler cemaate katilmak; seni kim bilgilendiriyor bilmiyorum ama cemaat anlayisin nedir ne degildir senin yapmak.Sanirim istedigin arabayi kullanmayi ogrenmeden kurallari bilmeden hiz yapmak istemen madem dusuncelerin seni allaha yaklastirdi ve arayis icindesin aramaya devam et cunku onu sen bulacaksin bizim sana gostermemiz olmaz kimisi bir baldaki hidayette gorur yuregi titrer kimisi farkinda bile olmadan bal satar durur. kimisi gece gunduzun mucizesini gorur, kimisi ise yarin sunu yapacagim der. bence sen en iyisi ilmi en basindan kaynagindan oku once al bir kuran meali oku (diyanet isleri onayli) bakalim ne goreceksin ben eminim diger ufak tefek problemlerinin hepsi bitecek. ve abinde kizacak degilya okuyorsun diye diyanet isleride T.C. bir makamidir herhalde abin buna karsi cikmaz :D Yoksa zira laiklige demokrasiye karsi cikmis olur sanirim bunuda yapmaz cunku abin akilli birisiki subay olmus degilmi ?

 9. cembht
  Üye
  ben mastürbasyon yapıyodum ama artık bırakmaya karar verdim.benm size bir sorum olacaktı.ben şeytana uyduğum mastürbasyon yaptığım dönemlerde menimin gelmesinden sonra abdest alıodum.banyodan çıktıktan sonra kurulanırken menim damla damla tekrar geliyodu ve tekrar abdest alıyodum.böyle olduğu için 2 saat kadar bekleyip öle gusül ediodum.2 saat günahmı?

 10. imam
  Üye
  El İle Meni Getirmek - Mastürbasyon - İstimna ilgili bilgiler için Allah c.c. razı olsun

 11. imamhatipli42
  Moderatör
  ben mastürbasyon yapıyodum ama artık bırakmaya karar verdim.benm size bir sorum olacaktı.ben şeytana uyduğum mastürbasyon yaptığım dönemlerde menimin gelmesinden sonra abdest alıodum.banyodan çıktıktan sonra kurulanırken menim damla damla tekrar geliyodu ve tekrar abdest alıyodum.böyle olduğu için 2 saat kadar bekleyip öle gusül ediodum.2 saat günahmı?
  Sen meninin tamamen vücudundan çıkması için bekliyorsun kardeş bunun için bir günah söz konusu değildir. Ama bu süreyi elinden geldiği kadar kısaltmalısın. Bir miktar bekler, uyur yada idrar yaparsan ve bundan sonra gusledersen guslün sağlam olur. By halde bile meni gelmişse gusül abdesti bozulmaz avret mahallini yıkaman yeterlidir.

 12. -UGUR-
  Emekli

  Reklam


  bir hadisi şerif okumuştum el ile zina yapan. ahirette eli hamile olarak cıkacak.. diye

  oradaki kardeşlerimin derdide büyük. bir yandan şunu diyeyim hiç bir şey seni Allahın yolundan ayrı koymasın. abin subaymış filan bunlar boş işler. diger tarafta abin kurtaramayacak seni.

  bir yolunu bul bırakmaya çalış sen yine. çünkü Alimlerin çoğunun görüşü egerki zina tehlikesi olacaksa o zaman elini kullanabilrsin. çünkü çok büyük bir haramdan kurtulmana vesile olacak. Ama keyfi bir durum olursa kesinlikle caiz degildir..

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
mastürbasyon günah mı,  ergenlikte mastürbasyon,  ergenlikte masturbasyon ,  istimna günah mı,  masturbasyon günah mı,  mastürbasyon caiz mi,  masturbasyon caizmi