+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mastürbasyon (İstimna) Ergenlik döneminde caiz mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 25
  Misafir
  Reklam

  Yorum: Mastürbasyon (İstimna) Ergenlik döneminde caiz mi?

  Reklam  Yorum: Mastürbasyon (İstimna) Ergenlik döneminde caiz mi? isimli konu Mumsema.com Yorum: Mastürbasyon (İstimna) Ergenlik döneminde caiz mi?
  Şehvetime hiç hakim olamıyorum sık sık töbe ediyorum ama hala kendimi suçlu hisediorm şüphesiz Allah çok merhametlidir ama suçluluk duygusu beni bitirior..

 2. 26
  Misafir

  Yorum: Mastürbasyon (İstimna) Ergenlik döneminde caiz mi?


  Reklam


  Ben 14 yaşındayım son zamanlarda ergenliğe girdiğimin belirtilerini farketmeye başladım (ses kalınlaşması, erkeksi huylar vb.) Ben açık seçik giyinen bayanlarla çok karşılaşıyorum ve içime birden birşey giriyor ve kendimi lavaboda meni akıtırken buluyorum. Meni akıttıktan sonra ise çook pişman oluyorum tövbe ediyorum. Gusul abdesti alacak zamanım veya imkanımda olmayınca bende namaz abdesti alıyorum.
  Bu pis beladan kurtulamk için çok dua okudum,yemin ettim , kur an' a el bastım ama genede bırakamadım.

 3. 27
  Misafir
  Kardeşlerim istimna zina tehlikesi olmadıkça haramdır. Bunu yapmak günahtır. Ayrıca bu bir hastalıktır. Yapıldığında insan vücudunda birçok yıkım yapar ve birçok iz bırakır. Allah (c.c.) insana bu zevki helal olanla yani eşi ile birlikteyken kullanması için vermiş ve bunun dışındaki tatmin yollarınıda haram kılmıştır. Zaten vücut fazlasını rüya ile dışarı atıyor. İnsanın ben artık dayanamıyorum çok zordayım rahatlamam lazım gibi düşünceleri şeytanın ona verdiği vesveselerdir. Zira fazla meni birikmiş olsa rüya ile atardın. Bu sebeple kişi nefsine hakim olup şeytana uymayacak ve bu günaha düşmeyecektir. Yapanlar ise terk edip tövbe etmelidirler. Şüpesiz Rabbimiz çok merhametli ve bağışlayıcıdır. Kişi bu günaha devam ederse yani bu vücut sıvısını amacı dışın da kullanırsa ileride evlendiği zaman o hastıklı beden vazifesini yerine getiremez ve birçok sorunla karşılaşir. Hepimizin sürekli duyduğu cinsel sorunlara sebep olur. Bu kimsenin aylevi hayatı berbat olur. Ayrıca evli olduğu halde bu günahı işleyen bir çok kişide vardır çünkü bu bir hastalıktır. Bunun bir bağımlılık yapan hastalık olduğu unutmayalım ve terk edelim tövbe edelim Allaha yönelelim. Zira bu hayat zevk alınmayacak kadar kısa. İki günlük dünya hayatı için ahiretimizi berbat etmeyelim kardeşler. Adam bu günahı işlerken aklına hiçbir dini kavram getirmez Allahı peygamberi hatırlamaz hatırlamak istemez zira o an günahla meşkuldür ve odada bulunan kuran ve dini kitaplarıda kendini rahat hissetmek için ya kaldırır yada üstunü örter. Bu ne anlama geliyor bir düşün kardeşler. Bu demek olurki bu günah yapılırken Allaha karşı geliyor kişi çün kü Allaha ben seni hatırlamak istemiyorum. Seni bana hatırlatan kuranın üstünü örtüyorum seni hatırlamamak için. Bu Allaha isyandır. Allaha isyan etmeyin bu haramı terk edin. Ve namaz kılın. Hakkı ile kılınan namaz insanı kötülükten alıkoyar. Namaz kılmamanın hiçbir izahı ve açıklaması yoktur. Bunun bedelini mahser günü ödeyemez kimse. Zira hiçbir iş Allahın rızasının önüne geçemez. Namaz Allahın kuluna emridir. Sen Allahın bu emrini yerine getirmeyip Allahın bu davetine icabet etmezsen nasıl olurda Allahtan yardım istersin. Zira sen Allahı duymadın bile senden istediğini yapmadınki hangi yüzle isteyecen. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

 4. 28
  Misafir
  Ben yaparken vazgeciyorum gunah oldugunu anliyorum dua ediyorum yapmayayim diye ama yine yapiyorum

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23

mastürbasyon günah mı

ergenlikte mastürbasyon

ergenlikte masturbasyon

istimna günah mı

masturbasyon günah mı

mastürbasyon caiz mi

masturbasyon caizmi