+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bayanların araba kullanması caiz midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mvy54
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bayanların araba kullanması caiz midir?

  Reklam

  Bayanların araba kullanması caiz midir? Mumsema Mumsema hocam, daha önce de size bir çok soru sorup aydınlanmıştım.18 yaşımdan itibaren, 10 yıldır araba kullanıyorum, örneğin çocuğumu okula götürüp getiriyorum. 1 yıldır bir gruba Arapça dersi almaya gidiyorum, bugün hocam bayanların araba kullanmaması gerektiğini söyledi, şu an moralim çok bozuk şoktayım. Başörtümle terbiyemle arabamı kullanıyorum. buna izin yok mu, dinimizin bu kadar zor olduğunu düşünmüyorum, siz ne dersiniz? Kendimi çok günahkar hissediyorum.

 2. merve
  Kıdemli Üye

  --->: Bayanların araba kullanması caiz midir?


  Reklam 3. _TAKVA_
  Üye
  lütfen komik olmayın araba kullanmanın neresi günah ve neye dayanarak böyle bir şey söylüyor hocanız? siz sözlerimi sakın yanlış anlamayın kardeşim ama böle bir şeyi mantığım almıyor

 4. Hoca
  erimeye devam...
  lütfen komik olmayın araba kullanmanın neresi günah ve neye dayanarak böyle bir şey söylüyor hocanız? siz sözlerimi sakın yanlış anlamayın kardeşim ama böle bir şeyi mantığım almıyor
  burda komiklik yok takva kardeş. komiklik dini bilmeden yaşamaktır, yaşamak için araştırmak değil. soru soran kardeşlere engel olmayalım.
  müslümanlar dini bir konuda şüpheye düştüklerinde ilmine güvendikleri bir alime soru sorar ve gerçeğini öğrenirler. burda kardeşimiz bir kadının araba kullanamayacağını duymuş ve sormuş bu gayet normal bir durum.

  merve kardeş link vermiş ama kısaca, dinen bir kadının tesettüre riayet ederek ve yalnız başına uzun yola çıkmama şartı ile, araba kullanmasında hiçbir sdakıncası yoktur.
  geniş bilgi için: Kadınların araba kullanmasının dinen bir sakıncası var mı?

 5. mvy54
  Devamlı Üye
  Ben de komik olduğumu düşünmüyorum, böyle bir soru için sadece sizin içinizden bilenlere sorup öğreniyorum ki öğrendiklerimle cevap vereyim. Hepinizden Allah razı olsun.

 6. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu
  bende baştan haydiiii dedim bu devirde gerekli ama okuyunca düşünce aldı evt suudi arabistanda bayanların araba kullanması yasak medinede öğretmen arkadaş var arabanın önüne bile oturması yadırganıyor bayanın dedi bizde yasak değil ama

+ Yorum Gönder
kadınların araba kullanması caiz mi,  kadının araba kullanması caiz mi,  bayanların araba kullanması caiz midir,  kadınların araba kullanması günahmı